Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка)

Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 19 Дек 2009 06:15 #302

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Тука пишувајте со кое темпо растете и напредувате, ние сме големи за оваа тема :)
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
Последна промена: 19 Апр 2011 15:17 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 19 Дек 2009 16:52 #422

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Mihaela se rodi 3.640 i 51sm a od bolnica izlegovme "podebeli" za 40 grama-3.680
sega sme na mesecen pregled vo ponedelnik,pa ke piseme kako sme naprednale.(inaku sme samo na majcino mleko)
The administrator has disabled public write access.

tezina 19 Дек 2009 21:06 #601

 • anetka
 • anetka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 6
 • Карма: 0
stefi se rodi 4kg a sega na 6 meseci ima 7kg treba li da bidam zagrizena a golema e 66sm
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 20 Дек 2009 05:25 #953

 • JasminaGorjanDejan
 • JasminaGorjanDejan's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 14
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
Nie se rodivme 3 700,vo bolnica oslabevme na 3 200 bidejki nemav mleko pa pocnavme so adaptirano mleko,pa izlegovme od bolnica 3 400 i na eden poln mesec imave 4 500gr,pa posle na dva polni 5.900 i sega na tri polni meseca 7 kila znaci sekoj mesec po kilo i sto grama.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: viktor_viktorce

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 21 Дек 2009 16:49 #2010

 • Sara
 • Sara's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Растеме и беснееме
 • Теми: 474
 • Thank you received: 185
 • Карма: 9
Ние првите два месеци напредувавме по 1 кг, но сега 3 месец помалце, за 1 месец и 10 дена сме качиле само 850 грама, незнам дали е тоа малку но мислам дека понатака се помалце ќе напредуваме, сега за сега сме само на мајчино млеко.
Инаку на 3 месеци и 10 дена имаме 6850 гр и 62 цм.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 21 Дек 2009 20:31 #2228

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Денеска бевме на месечна контрола
тт=4,700
ог=37,3
должина=56,5
значи сме се поправиле скоро 1кг(се роди 4,640 а мерењево и е на 1 месец и 5 дена)
и сме пораснале цели 5,5 см :))
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 21 Дек 2009 23:13 #2365

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Ние сме на вакцина после нова год, пака да нема да се мериме точно на 4 месеца. Мојов значи е најбуцко од сите. Останав уште од сега со искривена кичма изгледа. На 3 месеци имаше 8 кг и 65 см. Не би требало да качи кило за еден месец...па поголем и пооактивен е веќе.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 22 Дек 2009 00:03 #2389

 • adi
 • adi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • nenaspieni ama srekni
 • Теми: 80
 • Thank you received: 9
 • Карма: 1
Darija se rodi 3,400gr,a od bolnica izlegovme so 3,200gr.za eden mesec dobi 1050gr
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 22 Дек 2009 05:19 #2594

 • mama 87
 • mama 87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 88
 • Карма: 2
Mene na sekoj pregled mi go stavaat na dieta,
Dimitar se rodi 3 900 g i sekoj mesec napreduvase po 1 500g
.Ama sega veke ima skoro 7 meseci pa veke ne napreduva tolku.
Sepak vnimavam da ne go popravam mnogu
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 23 Дек 2009 00:53 #3506

 • p_bojana
 • p_bojana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 8
 • Карма: 0
Мина се роди 2800 од болница излеговме 2600 и 49см. Пие адаптирано млеко хипп 1 био,првиот месец беше 4160, вториот 5500,третиот 6550 и 62см.За два ден полниме четири месеци па ке видиме како сме напреднале.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 24 Дек 2009 19:34 #4997

 • karolina
 • karolina's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 268
 • Thank you received: 255
 • Карма: 2
Mila se rodi 3140 51sm na tri meseci bes 6500 61 cm sega ne znam mi izgleda porasnata ke vidime na vakcina
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 25 Дек 2009 04:15 #5327

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Utre sme na kontrola i vakcina t.e veke denes ke mu dojde bas me interesira kolku sme kacile mesecov mojov bebus epten zaretci so cicanje preku den bara duri na 4 saati i da sakas da mu dades vrti glava na druga strana i place.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 25 Дек 2009 04:33 #5348

 • JaNiTa
 • JaNiTa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 101
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
Павел се роди 3050гр со 51цм, од болница излеговме со 2990гр. На 15ти бевме на вакцина на 8,5 месеци има 9700гр со 72,5цм.
Првите 3 месеци напредувасе по 1,1кг а потоа мислам по 600 гр во просек или нешто +- не сум точно сигурна.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 25 Дек 2009 19:26 #5769

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Sega samo sto se vrativme od vakcina go bocnaa vo noze i dobri sme, sme kacile mesecov 1100gr i sega sme 3 mesec i imame 6800gr.,sega sme na sledna vakcina najverovatno so lazice na 13.01,se sekirav kako sme naprednale mesecov posto mnogu retko cica na 4 -5 saati bara, ama mi rece doktorkata deka e super i deka se nacicuva i zatoa ne bara.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 25 Дек 2009 21:41 #5870

 • MAMA JULE
 • MAMA JULE's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Стефан се роди 3190,а сега имаме 6 месеци и сме само на цицање до сега ,имаме 8200,е сега ќе видиме како ќе биде ,зашто ќе почнеме да ручкаме и други работи
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 28 Дек 2009 17:22 #7152

 • Princes7
 • Princes7's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 5
 • Карма: 0
Ivana se rodi 2.650gr., sega so 5 meseci tezi nesto poveke od 7 kg., samo ja dojam, no kaj i da e ke pocneme da se dohranuvame so kasicki :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 28 Дек 2009 20:22 #7324

 • Mama i Ana
 • Mama i Ana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 8
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
Ана се роди 2560, од болница излеговме со 2400, првиот месец качи 1200, а вториов месец денес се меревме 1100 и имаме 4700.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 28 Дек 2009 23:03 #7399

 • Ale83
 • Ale83's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 30
 • Карма: 0
silvija se rodi 3260 od bolnica izlegovme so 3040 gr.do 6 meseci bese samo na majcino mleko sega ima 7 meseci i tezi 8100gr i 70cm
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 29 Дек 2009 00:04 #7427

 • Ivana
 • Ivana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Sweet and Tender Hooligan
 • Теми: 162
 • Thank you received: 16
 • Карма: 6
Kerka mi se rodi 3.080, utredenta koga ja merea imase 2.900 a na ispisna mi pisale deka e pustena so 3.050, sega sme 6 meseci, teshka e 7.750 i visoka 68cm
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 29 Дек 2009 17:09 #7820

 • kara
 • kara's Avatar
 • Offline
 • new born
 • прекрасно е да си мама
 • Теми: 7
 • Карма: 1
Дарко се роди 3200гр. Од болница излеговме со 3070гр. А вчера бевме на месечна контрола и сега тежиме 3910гр. Добро напреднал, задоволна сум.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 29 Дек 2009 18:24 #7864

 • sonjicka
 • sonjicka's Avatar
Ива се роди цел месец порано со само 1950. Сега имаме 8 месеци и на вчерашната контрола имаше 8800. :woohoo:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 29 Дек 2009 23:59 #8055

 • Sanja-ss
 • Sanja-ss's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Celo e koga ima se
 • Теми: 21
 • Карма: 1
Petar se rodi 3340 grama od bolnica koga izlegovme imase 3040, potoa za eden mesec napravi 4600grama na polni dva meseci imase 5600 grama i sega ke vidime za tri meseci
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 04 Јан 2010 15:20 #9804

 • Nine
 • Nine's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Srekna mama
 • Теми: 37
 • Thank you received: 3
 • Карма: 1
Andrej se rodi 3540 so visina 54sm
Andrej na 6 meseci e tezok 9050 a visok 72sm
Mislam deka sme Ok
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 09 Јан 2010 20:58 #12250

 • eli
 • eli's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Darja Trajkovska
 • Теми: 19
 • Карма: 8
Ние вчера бевме на педијатар и Дарја напреднала само 250 грама не си ја вратила ни родилната тежина и неможеме во понеделник да примие вакцина , незнам што е работата она си цица нонстоп и пак ништо .... сега ке морам да ја дохранувам со вештачко да напредне малку , дајте некој совет многу сум загрижена зашто се случува вака :( :( :(
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 10 Јан 2010 23:26 #12784

 • marijat
 • marijat's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 11
 • Карма: 1
Dragi se rodi 2.660.Od bolnica izlegovme 2500 a sega na mesecnata kontrola bese 3620 samo od majcino mleko.Sega za sega sme super a vo dolzna od 48 cm sega e 51 :)
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.