Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Монтажно креветче

Монтажно креветче 12 Мај 2014 13:28 #250703

 • kiki93
 • kiki93's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
Што мислите за монтажните креветчиња од кај пластичарската улица? Дали некој има купено од таму и како е задоволен од квалитетот? Разгледував дека таму се поевтини ама не сум сигурна дали се од добар квалитет не само да го земам и одма да се скине, скрши и слично... :/
The administrator has disabled public write access.

Ре: Монтажно креветче 12 Мај 2014 15:42 #250708

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Јас си купив такво креветче од продавница во Лептокарија и го платив пред 9 години 11.000 ден. Креветчето е топ. Освен син ми во него израснаа децата на другарка ми. Сега сестра ми го зема за викендичката во Маврово и уште е како ново.

Од пластичарска улица имам земено количка поефтина и да ви кажам душа и извадив, ама ја искористивме максимално. Поефтина беше, ама се покажа одлична во квалитет. Ја земав тогаш окоу 4000 ден, а сличните во град беа 7-8000 ден.
Е сега, кога бираш и таму има добар и лош квалитет. Значи најбитно кога ќе купуваш да видиш материјалот каков е - да не е многу тенок и да видиш каква е изработката.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Монтажно креветче 20 Ное 2014 03:28 #253020

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Ние имаме монтажно креветче за кога патуваме, а вака ми стои кај моите за кога одам да има каде да спие...искрено сега за сега сум задоволна (освен што нема оргинален душек, туку некои си инпровизиран).
Го земавме дали 5400 или 5700 не ме држете за збор - беше подарок од моите за крштевка.

[attachment:1]1922856_579973308761804_1013068113_n.jpg[/attachment]

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Последна промена: 20 Ное 2014 03:29 by Mama*D*.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.