Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Боја на очи кај новороденче

Ре: Боја на очи кај новороденче 24 Дек 2012 07:47 #227196

 • blue eyes
 • blue eyes's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 72
 • Thank you received: 15
 • Карма: 0
Kerka mi ima plavi oci,ama pa i jas i mm imame plavi..taka da nemase utka...inaku vo familija dvajca cickovci mi imaat plavi,bratucedive mi se skoro site so plavi,dedo mi imal plavi,tatko mi e so zelenikavi...taka da se nadevam deka i drugoto mi dete ke ima plavi
The administrator has disabled public write access.

Ре: Боја на очи кај новороденче 24 Дек 2012 09:19 #227205

 • Mimi22
 • Mimi22's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • posle dozdot doaga sonce
 • Теми: 264
 • Thank you received: 87
 • Карма: 2
Sinko ima sareni oci :) edno kafeno drugo pola kafeno pola sivo plavo ,mu ostana pola od bebeskata boja na ocinjata.Inace kaj nas site sme so temni oci
The administrator has disabled public write access.

Ре: Боја на очи кај новороденче 24 Дек 2012 12:26 #227217

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
На Калина и се смени неколку пати бојата,и беа прво темно плави па после тоа зелени а сега и се зелено кафеави.Јас имам костенлива боја на очи и таква ми била уште од кога сум се родила воопшто не се смениле за разлика од мм кој имал небесно плави а сега има зелено кафеави ама повеќе преовладува зелената.Инаку тој ниту еден ден не цицал,бил на верштачко млеко па му се смениле а јас сум цицала долго време така да мајчиното млеко нема врска со менувањето на бојата на очите.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Боја на очи кај новороденче 06 Мар 2013 16:16 #234189

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
kukltata imase modra sliva boja na ocinjata koga se rodi, a sega ima krupni kosten boja ocinja kako tetka i :).
Sekerceto seuste e so sini ocinja, ama mu bea mnogu temni koga se rodi a sega se svetli i mu vlecat na zelenkasto malku, a jas i mm imamae svetvo kafeni valjda ke bide na nas.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Боја на очи кај новороденче 06 Мар 2013 16:19 #234190

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Golemiot imase temno plavi koga se rodi sega ima krupni oci na mama i temno kafeni, a bebus ima sini oci na baba i mi se cini deka takvi ke ostanat zosto se svetli i jasno plavi, otsekogas sum sakala da imam plavi oci pa koga jas nemam barem edniot neka ima plavi ocinja
The administrator has disabled public write access.

Ре: Боја на очи кај новороденче 07 Мар 2013 05:21 #234210

 • Ppanika
 • Ppanika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 365
 • Thank you received: 113
 • Карма: 0
На моево му се неодредени, зеленкасто плави. Се надевам дека ке му останат светли има голема веројатност за зелени или плави очи, јас, моите, свекорот сите сме со светли очи.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Боја на очи кај новороденче 07 Мар 2013 06:52 #234221

 • Mamita
 • Mamita's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 277
 • Карма: 1
Синко има светло сини очи. Се надевам понатаму ќе му станат небесно сини, зошто сите и од моја страна и од страна на мм сме со сини / небесно сини очи.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Боја на очи кај новороденче 07 Мар 2013 06:59 #234223

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
И на синко му се плави очињата. На мама :) Кај мене, моите родители и браќа ми, сите сме со плави очи. Не можам само да одредам дали ќе му бидат темно плави или светло, затоа што во зависност од тоа на каква светлина стоиме, така му се менува и интензитетот на бојата.
Последна промена: 07 Мар 2013 06:59 by bubamara.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Боја на очи кај новороденче 27 Мар 2013 07:26 #235793

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Моиве деца уште од почеток имаа темни очи (скоро црни). На ќерката и осветлеа и сега и се бадем кафени (не знам на кого :opaa: ), а синот е уште мал, ама сега му се темни и округли како маслинки (на маму :P ). Ние немаме ниеден член во поширока фамилија со сини очи.
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Боја на очи кај новороденче 04 Мај 2014 07:42 #250457

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
од како прекина да цица му станаа маслинести, дали ќе му останат такви ќе видиме.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Боја на очи кај новороденче 06 Мај 2014 13:40 #250566

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Nie od pocetok imavme temni oci i takvi mu ostanaa, kafeavi.
Mislam deka deca so svetli oci odma se poznavaat, barem od onie jas sto gi znam od pocetok se gledase deka ke imaat svetli oci.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Боја на очи кај новороденче 06 Мај 2014 15:04 #250568

 • kiki
 • kiki's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 102
 • Карма: 12
nas ni se sega za sega modro plavi,takvi i bea na kerkickata pa sega ima svetli ocinja,plavo-zeleni :angel:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Боја на очи кај новороденче 20 Ное 2014 03:30 #253021

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Од сиви, плави, зелени...стигнавме до маслинести веќе подолг период

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Боја на очи кај новороденче 03 Фев 2015 18:14 #253596

 • Sunshine03
 • Sunshine03's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 73
 • Thank you received: 32
 • Карма: 0
Од небесно сини од раѓање до кај третиот месец, до црна маслинка сега на 9 месеци :mmm:
И уште пред да можам да те замислам, те чекам.
Без да те видам, јас веќе те сакам.
И пред да наполниш еден час од својот живот,...
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.