Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Играчки
(1 посетител/и) (1) Гостин

ТЕМА: Играчки

Одг: Играчки 31 Дек 2009 23:14 #8969

 • Majsi
 • Вози мотор
 • Администратор
 • Теми: 5118
sandricka напишал/а:
I nie Majsi, ne ni znam sto sve i kupivme za Nova godina i site pokloni gi otvorivme. Aj sega uste Fifi i dosta bese za ovaa godina


I nie skoro sve otvorivme ama i mama e nestrpliva
Sega ni ostanaa uste najgolemite kujnata i kadickata za banjanje kukli.Inaku Fifi,slikovnicite,boickite vo oblik na covecinja,telefon so muzika,memorja kartickite od hello kitty toa e se otvoreno
A da i gi zemav i tie knigite sto gi kaza Sandra_Anja boi-formi i brojki a sprotivnosti zavrsila pa koga ke dobijat ke ja zememe.
Knigite se super
trtlata na mamika
Последна промена: 31 Дек 2009 23:16 Од Majsi.

Одг: Играчки 01 Јан 2010 00:01 #8977

 • bubamara
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
Ние на Јана за Нова Година и купивме тоа што најмногу посакував, подлогата за цртање со фломастери на вода
www.tomy.co.uk/products/aquadraw-classic...resh/?parent=3182010
Фала многу на мојата мила женска од форумов си знае која си е со која во скроз неврзан муабет, зборнавме и за ова и ми кажа каде ги има, а мојата потрага од претходно беше без резултати. Имавме к'смет го купивме последното Ова ќе биде за прв пат во мојот живот да оставам поклон за во прав момент, стално сум нестрплива.
Затоа,онака сепак поврзано со празников, ама без да ја чека сабајле пред елка, се подновивме и со друг работи, што за облакање што за играње. Денеска си купивме и масичка со столче Bratz, сама си го одбра да и биде поклон од баба и дедо, пошто е розево (нејзина омилена боја) и многу ги сака Baby Bratz. Но ова сепак ќе ја чека под елката на баба и дедо, не и го давам денеска.

Одг: Играчки 01 Јан 2010 03:47 #9045

 • mami29
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 421
И ние денес му купивме играчка на Теодор од TOMY и нокширче од OKBABY

www.tomy.co.uk/products/happy-shape-sorter/?parent=2539

www.okbaby.it/igiene/prod_en.php?item=sc...r&p=1&img=01

Се радува со коцките, почна да ги става внатре, а нокширчето сеуште не знае за што служи. Сака да го вози

Одг: Играчки 01 Јан 2010 06:21 #9056

 • TIFANI
 • Вози мотор
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
Za Nova Godina Filip dobi razni interesni raboti za negova vozrast,no nisto ne mu bese interesno.
Edna prijatelka mu kupi topka i cel den nadvor igra so nea.Uste od mal mnogu saka topki t.e. mnogu saka da igra fudbal.
Gi ima mnogu,no ete sekoja nova topka e posebna za nego
You make me happy

Одг: Играчки 04 Јан 2010 19:16 #9801

 • Inicka_08
 • Вози мотор
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
Vecerta za nova godina bea kaj nas starosvatovite, i donesoa eden kup igracki ubavi. Se skapa od raduvanje. ne mi se veruva deka nesakase da zaspie do 2 saat nokta. Cirkusi bese. Tuku sekoe cudo za tri dena, i ete sega nisto ne i e interesno pak .

Одг: Играчки 04 Јан 2010 20:13 #9834

 • SandraА.
 • Вози мотор
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 501
bubamara напишал/а:
Ние на Јана за Нова Година и купивме тоа што најмногу посакував, подлогата за цртање со фломастери на вода
www.tomy.co.uk/products/aquadraw-classic...resh/?parent=3182010


Bubamara, od kade ja kupivte? Mi se dopagja kako izgleda

Одг: Играчки 04 Јан 2010 20:19 #9841

 • Koni
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 313
Sandra_Anja напишал/а:
bubamara напишал/а:
Ние на Јана за Нова Година и купивме тоа што најмногу посакував, подлогата за цртање со фломастери на вода
www.tomy.co.uk/products/aquadraw-classic...resh/?parent=3182010


Bubamara, od kade ja kupivte? Mi se dopagja kako izgleda

Сандра, ја имаше во немо во беверли. Имаа само 3. Јас купив една, после мене Аника и МамаМаја ги купија другите. Мислам дека нема повеќе ама провери.
M 2007
MM 2010

Одг: Играчки 04 Јан 2010 22:11 #9912

 • Big Sister
 • Вози мотор
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7257
Ве молам прашања од каде што е купено и пофалби по ПП. Не ги спамувајте темите со лични разговори.
Благодарам за разбирањето
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„
Никола

Одг: Играчки 05 Јан 2010 09:43 #10284

 • bubamara
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
Сандра касно го гледам прашањето, ама ете кој ми ги земал пред нос Од таму се јавија во другиот дуќан, ја имаа последната и ја земавме ние. Па женски требало форумска средба да направиме, пошто јас дојдов десет минути после задниот купувач

Ние денеска и купивме на Јана катна гаража Малку машка е играчкава :blush: ама ем јас и имав мерак одамна, ем она имаше прилика да си поигра со таква пред некој ден, и и се бендиса.
Мм ме испокара дека на моја иницијатива сем убрзале со оваа играчка и дека нема на ништо да се израдува..што и е точно. А башка немаме веќе оч, ама дословно ич место. Гаражава едвам ја сместивме и тоа да се сопињаме од неа.

Одг: Играчки 09 Јан 2010 21:58 #12162

 • Majsi
 • Вози мотор
 • Администратор
 • Теми: 5118
Zenski vaka sega......
Koj saka sega go kupi vodenoto kebence od Nemo deneska go dobile.Nie bevme onaka da prasame koga ke go dobijat a prodavackata mi vika deka bas deneska go dobile I si go kupivme
Pa koj bese zainteresiran neka si odi da ne im zavrasat pak...ete toa imav da ve informiram
trtlata na mamika

Одг: Играчки 11 Јан 2010 07:32 #12907

 • sonjicka
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 144
Sandra напишал/а:
Sonjicka ubav izbor ste napravile!

I nie za Nova Godina na Stefan mu kupivme od Vtech, eve ovaa

www.vtechkids.com/product.cfm/Pull_Learn_Car_Carrier/1623/

a mi bese interesna i topkata vie sto ste ja zemale, ama taa moze da mu ja zememe za rodendenot.


Ха ха и ние одма после вас ја докупивме и таа. Оти од брзање не сум ја видела. Стварно им се супер играчките. Си нарачавме и лаптоп од нив. Ќе видиме каков ќе биде.

Одг: Играчки 11 Јан 2010 18:07 #13010

 • SandraА.
 • Вози мотор
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 501
Majsi напишал/а:
Zenski vaka sega......
Koj saka sega go kupi vodenoto kebence od Nemo deneska go dobile.Nie bevme onaka da prasame koga ke go dobijat a prodavackata mi vika deka bas deneska go dobile I si go kupivme
Pa koj bese zainteresiran neka si odi da ne im zavrasat pak...ete toa imav da ve informiram


E pa, i nie denes ke odime da go kupime. Jas koga se javiv mi rekoa za dve nedeli. Se nadevam i vo TC Biser go ima, da ne odam do Beverli.

Одг: Играчки 11 Јан 2010 22:06 #13170

 • Majsi
 • Вози мотор
 • Администратор
 • Теми: 5118
Pa bi trebalo Sandra_Anja da go ima i vo Biser.Noako imas brojce javi se i prasaj najpametno
Inaku Sara koga go kupivme igrase 10-15 min i tolku pa ne go pipna nekolku casa i posle toa eve ja sega edno dve si sednuva i si boela taka vika ona......i se sto ke oboi go kazuva demek vidi mamo kako i sto bojam so flomasterot,sonce majkino
trtlata na mamika

Ре: Играчки 02 Окт 2010 10:32 #57212

 • Elisaveta
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 48
Kade ima igracki na v-tech vo skopje?
sakame da i ja zememe zelkata zaq vtoriov rodenden, onaa sto skoka, i onaka sega saka i se uci da skoka
Последна промена: 02 Окт 2010 16:27 Од Cinnamon.

Ре: Играчки 02 Окт 2010 22:18 #57270

 • Frenky
 • Вози мотор
 • Васе Султанa
 • Теми: 4099
v-tech ima vo ,,iva,, beverli hils.golema prodavnica za igracki.porano bese vo eden od hodnicite a sega se na mestoto na ,,lotto,,sportskata prodavnica.karsi kafikjot na pancev.i extra se igrackite.

Ре: Играчки 03 Окт 2010 01:27 #57295

 • Thatcher
 • Вози мотор
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2650
Gi ima vo mnogu prodavnici. I prosetaj, ne se sekade ista cena. Jas imam naogjano so golem popust i do 40%. Vo Leptokarija gi ima vo barem 4-5 dukani.

Ре: Играчки 03 Окт 2010 01:44 #57298

 • Iv14
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 55
има и во Бисер во адријано на спрат, и во Немо. Има и на максим горки карши швајцарска амбасада (не знам како се викаше продавничката, мислам дека имаше и во Енци менци, во ГТЦ и карши Бисер...и во Супер тинекс мислам дека имам видено
Последна промена: 03 Окт 2010 01:46 Од Iv14.

Ре: Играчки 03 Окт 2010 06:30 #57339

 • Frenky
 • Вози мотор
 • Васе Султанa
 • Теми: 4099
Damjana напиша:
Gi ima vo mnogu prodavnici. I prosetaj, ne se sekade ista cena. Jas imam naogjano so golem popust i do 40%. Vo Leptokarija gi ima vo barem 4-5 dukani.


jas pa mislev samo vo iva gi ima.porano nemozea da se najdat po drugi prodavnici.ako ne ti tesko pisi vo koj dukjani,cesto sum tamu.

Ре: Играчки 04 Окт 2010 00:59 #57498

 • Thatcher
 • Вози мотор
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2650
Uf sto sum tapa za iminja. Ama ke se potrudam da objasnam
Gi ima vo dukan za igracki do Enriko (Adrijano, Atlantik - nesto na A bese ). Vo dr. dukan vo redot kaj so e Nuk. Posle gi ima od dr. strana na trgovskiot, do mesarata Popvski (ili taka nesto). Uste 1-2 dukani ima, ama neznam tocno kade se naogjaa. Sepak treba da se proseta.

Ре: Играчки 27 Ное 2010 17:51 #78629

 • Mladenovska
 • Вози мотор
 • Баниран
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
Женски ајде малку да ми помогнете. На малава сакам да и купам кукла која само главата ја има со многу коса за фризури правње. Каде има такви - глави( од кукли) со многу коса - ептен ќе ја погодам во срце. Ужива фризури да прави. Дома ми е се расфрлено со нејзините шноли и стегачи
Модератори: bubamara, Zoja
Страницата беше креирана за: 3.12 секунди
Банер
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.