Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Ајде дома
(1 посетител/и) (1) Гостин
 • Страна:
 • 1

ТЕМА: Ајде дома

Ајде дома 13 Дек 2010 08:51 #87742

 • DijanaP
 • Вози мотор
 • Баниран
 • Теми: 2006
Дали ја следите емисијата АЈДЕ ДОМА, јас редовно ја гледа, толку убави идеи и прилози даваат, и алал нека и е на женана како си ја врши работата во дизајнирањето на домовите.

Ре: Ајде дома 13 Дек 2010 09:35 #87759

 • Big Sister
 • Вози мотор
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7261
neli ovaa emisija zavrsi?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„
Никола

Ре: Ајде дома 13 Дек 2010 09:50 #87764

 • bubamara
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
И мене Ане така ми се чини, затоа што денес после толку време ја гледав и беше реприза! Даваат стари епизоди кои се емитувале поодамна

Ре: Ајде дома 13 Дек 2010 19:48 #87864

 • Mila87
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 137
Ја обожавам оваа емисија, всушност сите емисии од ваков тип ми се прекрасни. Има една на кабелска ја гледав пред 2-3години, каде исто вака реновираа куќи но, старите работи ги искористуваа и од нив создаваа ново, тоа ми беше многу многу поубаво. Кај нашата ме нервира баш тоа што секогаш купуваат ново. Добро ајде оправдано доколку нели е нов станот или домаќините сакаат помодерен изглед но, кај стари соби кои ги реставрираат не им оправдувам(мој проблем ,се е прашање на вкус).
Друго ме иритира тоа што ,мислам, според мене, многу повеќе пари зимаат да ти средат они, одколку ти сам да си средиш. Како непотребно да се фрлаат пари за некои работи, пример чиниите за да го декорираат просторот, нови постелнини.... Но, добро сепак обожавам вакви емисии затоа сакам да ја гледам, а јас лично никогаш не би се пријавила
Дај кажете на која телевизија и кои термини ја даваат емисијата?

Ре: Ајде дома 13 Дек 2010 19:56 #87877

 • EckaGj
 • Вози мотор
 • Баниран
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
Многу сакам ваков тип на емисии.Се сложувам со Mila87 дека не секогаш треба да се купува ново.Пред 5-6 години на ХРТ имаше емисија но каде од старите работи ги правеа како нови.Регали,столици,маси,кревети......фантазија.Е тоа е уметност,а не е се во новото и тоа е уметност да ги вклопиш стиловите и боите.Но таков тип на емисија треба и тој сегмент да го опфати.За да ги ангажираш требаат многу пари не се кој може да си дозволи,затоа треба и со помали зафати да работат.Треба повеќе прилози да има.Имаше една добра емисија со кречење на ѕидови,какви техники има,апликации тоа бешеодлично.
Емисијата оди на Алфа недела мислам околу 16ч30 исправете ме ако грешам.

Ре: Ајде дома 13 Дек 2010 20:02 #87883

 • zence
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 434
EckaGj напиша:

Емисијата оди на Алфа недела мислам околу 16ч30 исправете ме ако грешам.

Tocno odi na alfa vo nedela 16:30, repriza vo cetvrtok vo 15h.
Sakam da ja gledam emisijata, ama porano imase kolku cini seto toa, sega mislam deka nema vise. I sega isto ne mi se sviga izmesano e cas voditelkata e so plava kosa, cas so crvena.
Vo princip sakam vakvi emisii.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009

Ре: Ајде дома 13 Дек 2010 21:01 #87924

 • Ананда
 • Вози мотор
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
Баш вчера ја гледав, ама на кој канал. Емисијата е екстра, навистина се креативни и си ја вршат одлично работата. Една моја познаничка истотака беше во емисијата, и станот и го направија бомбона. Пофалба за емисијата и за девојката за нивната креативност

Ре: Ајде дома 09 Апр 2012 16:52 #193565

 • Марфи
 • Вози мотор
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1220
И јас ја обожавам емисијава....мислам дека сега на Алфа ја даваат....за жал мноогу ретко ја начекувам, пошто не знам кога е точно...ама порано не пропуштав....и редовно си замислував како мене би ми направиле нешто, и безуспешно му викав на мм...да пратиме бе пораче на мејл а? а? а?....ама чорба
А девојката е креативна ептен, секоај чест

Ре: Ајде дома 09 Апр 2012 18:37 #193592

 • MamaMaja
 • Вози мотор
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
Ja gledam koga ke ja fatam, i ja i mm ja sakame.
Na drugarka mi i go uredija stanot, top i go napravija za eftini pari.

MM cesto vika kako nemame pari da ja vikneme zenskava doma kaj nas ama se ni e renovirano, nema sto da ureduva, samo finesi moze da pravi
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007

Ре: Ајде дома 09 Апр 2012 22:21 #193637

 • Helix
 • Вози мотор
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1641
Емисијата е одлична, само понекогаш ме вознемирува смеењето на водителката. И се прашувам, како е можно да има ултра модерен вкус за уредување дом, а за облекување 0?
Знае ли некој дали има некој минимум што е потребен за да учествуваш, или колку пари имаш - толку? Гледав пред година дена на нивната страна, се заинтересирав, ама на тоа остана.
Следниве корисници изразија благодарност: Meyo

Ре: Ајде дома 10 Апр 2012 07:50 #193685

 • bart
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 2894
Ја гледам кога ќе ја начекам на ТВ. Едно време на крај им одеа и цените, па и не би се сложила дека беше нешто ефтино. Добра е идејата некој друг да се расправа со мајстори, па да дојдеш само на готово, ама од друга страна нема шанси, барем јас, да дозволам некој да ми го средува местото каде што живеам, да ми одбира боја на плочки, тапети, зидови, намештај место мене. Мислам, едно е да ми помогне и да ми сугерира околу нешто, а вака комплет не. Познавајќи се себе си- ја 100 пати ќе одам да проверам што е и до кај е.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Следниве корисници изразија благодарност: sole, Helix
 • Страна:
 • 1
Модератори: mamicka
Страницата беше креирана за: 0.76 секунди
Банер
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.