Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Ортопедски обувки
(1 посетител/и) (1) Гостин
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Ортопедски обувки

Ортопедски обувки 27 Дек 2009 02:27 #6259

 • Eci-Peci
 • Вози мотор
 • new born
 • away, but here :)
 • Теми: 63
Што мислите за тоа дали навистина првите обувки за детето (тука мислам на оние со кои почнува да гази) треба да бидат ортопедски?
Ако не се лажам, и д-р Видоевски смета дека не мора да бидат ортопедски, затоа што со нив само непотребно се отповарува ноџето на детето, и дека тие не се превентива, туку дека се препорачуваат во случај ако детето има рамни табани.
Но јас и покрај тоа, му купив ортопедски кондурчиња, ете не знам зошто, па сега сакам да му купам и ортопедски пантофки...

Одг: Ортопедски обувки 27 Дек 2009 03:01 #6273

 • ZZ
 • Вози мотор
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
И ја мислим да ортопедске ципеле иду само по савету ортопеда, ако дете има неки проблем..али је јако важно да прве три године има квалитетну анатомску обућу од квалитетних материјала која лепо држи стопало..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.

Одг: Ортопедски обувки 27 Дек 2009 04:05 #6311

 • Thatcher
 • Вози мотор
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2650
Jas gi pocituvam site soveti na dr. Vidoevski i dosega ne sum zazalila za toa. Ne stavavme sirok povoj so 3 tetra peleni i pokraj sovetite od dr. ortopedi od tipot - se e vo red, ama preventivno stavajte peleni. Site cevli koi dosega gi imame kupeno se meki, anatomski od priroden materijal. Nikako tvrdi cevli koi ne dozvoluvaat stapaloto samo da se formira.
Следниве корисници изразија благодарност: Видоевски Горан

Одг: Ортопедски обувки 27 Дек 2009 22:49 #6668

 • Kinky
 • Вози мотор
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
D-r Vidoevski ima mnogu pati kazano - ortopedski cevli se cevli za korekcija na veke postoecka i dokazana deformacija na stapaloto.
Zdravo stapalce ne smee da nosi ortopedski, tuku anatomski obuvki. Najdobro e sto poveke da bide boso, a togas koga mora nesto da mu se obue, da bide nodzeto slodobdno vo dvizenjata isto kako da e boso.
Mother is god in the eyes of a child.

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

"I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
Следниве корисници изразија благодарност: Видоевски Горан

Одг: Ортопедски обувки 28 Дек 2009 00:02 #6708

jas sega pred dve nedeli i kupiv na Jovana anatomski stopercinja od ciciban bidejki toa i i treba zatoa sto pocnuva da cekori

Одг: Ортопедски обувки 28 Дек 2009 00:07 #6711

 • Cinnamon
 • Вози мотор
 • Администратор
 • was and still is Emilija
 • Теми: 2530
Јас пак секогаш сум преферирала порамни обувки со помек ѓон и кожна влошка. Затоа примиџи беа добри. Веќе 1 год не сум била да видам што има ново. За проодување особено. Цицибан најчесто моделите се со доста тврди ѓонови и детето како да маршира во нив.
Jana 04.04.2004 Petar 17.04.2007 Ivan 25.08.2009

Одг: Ортопедски обувки 28 Дек 2009 00:10 #6719

 • Kinky
 • Вози мотор
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
Фродо имаат најтенко ѓонче, како гумени апостолки се, ептен меки.
Mother is god in the eyes of a child.

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

"I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."

Одг: Ортопедски обувки 28 Дек 2009 01:11 #6751

 • mama
 • Вози мотор
 • teenager
 • *Ljubov*
 • Теми: 894
Многу ме нервираат продавачките кога ке запнат да ми продаваат ортопетски чевли!Демек поарни биле тие.Им велам абре луге ние немаме никаков проблем со ножињата за да носиме ортопетски чевли а тие продолжуваат со убедувањата.Вртам на лево круг и да ме нема.До сега Леон носи само Адидас.Највеке ни одговараат.

Ортопедски обувки 20 Сеп 2010 00:28 #53332

 • Thatcher
 • Вози мотор
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2650
Da prodolzime so temava.
Ide zima i veke kupivme poluvisoki cevli. Kozni, anatomski se i relativno meki. Kolku sto moze da bide meko visocko cevlice. Ama ne se kako onie sto gi imavme letovo, sto e i normalno. Gledav i cizmi, epten bea potvrdi i poteski. Mnogu mi e tesko da izberam ubavi, lesni i meki obuvki za vo zima.

Ре: Ортопедски обувки 21 Сеп 2010 17:02 #53777

 • Mladenovska
 • Вози мотор
 • Баниран
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
Dali ste imale problem so ramni tabani nodzinja svitkani kon vnatre, na kerka mi nodzeto levo i e svitkano kon vnatre nekako onvntre mi gazi a petata i kako malku iskrivena, zakazavme pregled kaj Vidoeski pa ke vidime dali treba i nie da nosime ortopedski kondurcinja?

Ре: Ортопедски обувки 21 Сеп 2010 18:32 #53818

 • Fairy
 • Вози мотор
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 1869
Pred 2 nedeli kupivme paticinja na Nike i gi obozava. Site sto gi donesov od UK mu se smalija, ako prodolzi vaka sekoj mesec ke treba da mu kupuvame po edno ralo .

Me interesira dali se dobri cevlickite na Kegi , za zal tuka prodavacite ne pravat razlika megu anatomski i ortopedski, a nas ke ni trebaat esenski cevlicinja.

Nemaat losi modeli ama me interesira kolku se kvalitetni?

Ре: Ортопедски обувки 21 Сеп 2010 21:23 #53871

 • Mladenovska
 • Вози мотор
 • Баниран
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
Jas i kupuvav na kerka mi od Kegi i sum zadovolna, ako slucajno ti se odlepuvaat so tekot na nosenjeto lepenkite oni ti gi zamenuvaat so novi sekoja korekcija ni ja pravat.

Ре: Ортопедски обувки 21 Сеп 2010 21:45 #53880

 • sonjicka
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 144
Пума и Converse за патичиња ми се закон. А нарачувам и online од Pediped и премногу сум задоволна! Квалитет каков што не сум видела по продавници а зибор не правам муабет.

Ре: Ортопедски обувки 05 Окт 2010 22:24 #58282

 • sonjicka
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 144
Да не отварам нова тема може и тука да пројде постов.
Иде зима...какви чизмички купувате? Минатата година пошто не одевме имавме тимберленд бебешките со мек ѓон. Годинава ќе треба да се купат нови. Од која марка сте најмногу задоволни? На што внимавате посебно...каков материјал, издржливост....

Ре: Ортопедски обувки 05 Окт 2010 22:33 #58286

 • Mirka
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1447
I jas bi sakala istovo da go slusnam taman ke proodime stabilno do togas, a mnogu sme teski na olekuvanje kondurce ,samo ako e siroko paticeto go oblakame ubavo ako ne maka macime, izgleda ima siroka noga.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Модератори: bubamara, Zoja
Страницата беше креирана за: 0.91 секунди
Банер
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.