Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Кетеринг
(1 посетител/и) (1) Гостин
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Кетеринг

Кетеринг 27 Фев 2011 21:17 #117602

 • macika
 • Вози мотор
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2888
Скоро 2 години наназад кога му правиме роденден на синот нарачувавме ордевери од Галија. Премногу беа убави имаа од оние убавине лепчиња со кајмак, и некои специфични сирења и така се некои пикантни ствари. Не беа многу скапи среден ордевер (ние такви нарачувавме чинеше околу 600 ден).
Нажалост Галија не работи. Имате ли искуство и дали сте нарачувале од некое друго место да сте задоволни? И секако може и предлог што вие сте сервирале во игротека за детски роденден.
Ние обично тие ордевери и малите пици од Специјал по нарачка. И малку грицки( фстак, лешник и слично).

Ре: Ордевери по нарачка 27 Фев 2011 23:41 #117628

 • Mama Sani
 • Вози мотор
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
Nie isto gi naracuvame mini pizzite od Specijal, potoa kiflicite od lisnato isto od Specijal, salatite gi zemam od DM gotveni jadenja na Vsil Gjorgov sto se naogja, obicno zemam po 1kg od ruskata, francuskata i pileskata ili malidzanoto. Kupuvam tenko seckano suvomesnato, obicno vrat, pecenica, kulen i sunka i isto tenko seckan kaskaval edamer i gauda, potoa malku crni maslinki i zeleni so piperce. Ako e za rodenden vo igrotekata mi go redat ordeverot, a ako e za doma, normalno jas si go redam.
Ne eden rodenden kaj drugarce od gradinka na kerka mi, vidov ordeveri, kiflici, mini pizzi i razni drugi peciva i salati sto gi ima spremano nekoja zena od Leptokarija, se bese mnogu vkusno, a taa i gi nosi licno na mestoto na proslavata, na primer vo igrotekata, ama ne uspeav da zemam nejzin broj. Sega vo momentov ne odime vo gradinka, pa ne mozam da ja sretnam majkata ne detevo za da ja prasam, ako nekoj od vas ja znae taa zena ili ima slusnato ve molam ispratete mi nejzin kontakt na pp.

Ре: Ордевери по нарачка 28 Фев 2011 00:24 #117642

Јас ордевери порачувам од Челик,куќа на храната 109- ако ми е за блиски.Ако треба да бидат ептен луксузно стокмени за посебни пригоди тогаш од Далма.Кога одиме на ручек тогаш задолжително сме во Диш(Зебра) или Момир.Е кога е скара во прашање тогаш од кебапчилница К по порача и дома со салатичка .Од ДМ-Домашни манџи обавезно салатите бидејќи се као домашни(француската,руската и една зелена ама незнам како се викаа,за дедо обавезно малиџано ама луто -
п.с:и јас би замолила за бројот од жената од лептокарија.
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Последна промена: 28 Фев 2011 00:26 Од D-r Lidija Pazdrijan.

Ре: Ордевери по нарачка 28 Фев 2011 00:34 #117648

 • macika
 • Вози мотор
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2888
Ova DM e vo blizina na Sef. Neli i Sef e za domasni mandji?
Lele Celik toa bese karsi Ortopedski zavod neli vo belata kula? Lide kazi mi kolku gi naplakaat ordeverite tamu?
Последна промена: 28 Фев 2011 00:38 Од macika.

Ре: Ордевери по нарачка 28 Фев 2011 00:38 #117651

 • Mama Sani
 • Вози мотор
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
DM za gotveni jadenja e vo Kapistec na Vasil Gjorgov, odma sproti Zebra, imaat i edna preubava salata so brokula i orevcinja, a Sef se na Ruzveltova vo blizina na internatot, isto Sef imaat i vo centar, vo blok 10, kaj bivsi Wrangler.
A za Celik tamu e, mislam bivsi Svir ili taka, vo belata kula, se im e top, so mm tamu odime na dorucek
Последна промена: 28 Фев 2011 00:39 Од Mama Sani.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Ордевери по нарачка 28 Фев 2011 02:45 #117678

 • yarre
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1079
Све сами домаќинки на форумов Ќе забораите рерна како се пали

Мене лично ордевери за родендени ми се жива глупост. Грицки, бадеми,лешници, ситни пецива ок, ама ордевери... па тањири.... и на крај свадбиче

Ре: Ордевери по нарачка 28 Фев 2011 02:56 #117681

 • Thatcher
 • Вози мотор
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2650
Yarre bre, se zavisi od gostite. Ako imas dosta babi i dedovci ke gi iskrsat vilicite so bademive. Ne zezaj sea i ti, tatko mi ke se naluti ako nema sirence da bocne so rakijata

Ре: Ордевери по нарачка 28 Фев 2011 03:52 #117708

 • Big Sister
 • Вози мотор
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7246
Јас лани прв пат за роденденот порачав кетеринг, значи не беа класични ордевери, туку имав нарачано од кај жената од Карпош (не Лептокарија, живее кај стара телевизија) и тоа руски салати во корпи, и два вида коцки од тесто со салати. кај нејзе може да се нарача и друго.
За да не ме дрмате по ПП , побарајте ја на фејсбук - Даниела Тошевска. Има и слики и све.
Инаку освен тоа едната баба ни направи мини пити, а другата уштипци од мелено месо исто ситни за боцкање, а мм донесе од Житен клас, мини пици.
А ордевери со кашкавали и сувомесно немав.
Претходно правев крем салати, кифлички, стандард ордевер - кашкавал, печеница, чајна, шунка, сиренце.
Еве како тоа изгледаше лани. Сервирав сама

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„
Никола
Последна промена: 28 Фев 2011 03:54 Од Big Sister.
Следниве корисници изразија благодарност: D-r Lidija Pazdrijan, macika, Mama Sani, Tara, caci67

Ре: Ордевери по нарачка 28 Фев 2011 04:14 #117716

 • Mama Sani
 • Вози мотор
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
Ane tie se, da si mi ziva i zdrava, jas pak razbrav od Leptokarija ama greska sum bila. Ti blagodaram najmnogu na svetov.
A tie korpici od testo so ruska mnogu bea vkusni.

Ре: Ордевери по нарачка 28 Фев 2011 04:23 #117719

macika напиша:
Ova DM e vo blizina na Sef. Neli i Sef e za domasni mandji?
Lele Celik toa bese karsi Ortopedski zavod neli vo belata kula? Lide kazi mi kolku gi naplakaat ordeverite tamu?

Друже Srna се до детали ти објасни.Јас само ќе кажам дека цената на ордеверите се движи од 200 нагоре,зависи што сакаш да ти стават(со или без сирење,со или без пршута и сл.)

yarre напиша:
Све сами домаќинки на форумов Ќе забораите рерна како се пали

Мене лично ордевери за родендени ми се жива глупост. Грицки, бадеми,лешници, ситни пецива ок, ама ордевери... па тањири.... и на крај свадбиче

Прав си друже Точно дека за роденден носиме во игротеката грицки(многу се евтини и јас на кило ги купувам кај Vip хотелот карши саем),пециво од Forneti,мини пици по порачка и толку.
Дома со дедовците и бабовците е друга приказна...Мора сервирано,оти недоаѓаат
Ама ние овде дискутираме воопшто за нарачки за секоја намена значи и свадби и слави и веридби и др...
п.с:од моето мажуле имаш ладно пивце за уводниот дел од постов рече рерната ке сум ја чувала нова за снашката
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Последна промена: 28 Фев 2011 04:35 Од Big Sister.
Следниве корисници изразија благодарност: yarre, Mama Sani

Ре: Ордевери по нарачка 28 Фев 2011 05:21 #117726

 • macika
 • Вози мотор
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2888
Abe Yarre i jas mrzam ordeveri i mrzam da nosam i da pravam pred rodenden. Oti kaj rabotam toj den kaj treba da se spremam i da trcam. Za drugi priliki si pravam doma. Nie ne vikame babovci i dedovci vo igroteka. Tamo doagjaat samo mlada ekipa Ovie starcive klasika dojaduvaat toa sto ostanalo.
Ovie od Galija mi bea top naracuvav 7, mini pizzi od Specijal 5kg. i gricki micki.
Ama pusto sekade kaj sto odime kaj ovie od oddelenievo site bre domakici. Pravat ordeveri i ostali sranja pa bruka bre nisto da ne prinesam.
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Eve gi tie lani sto bea.
Znaci na sekoja masa ordever, mini pizzi i gricki micki.

Taka ne mnogu bombasticni ali neverovatno vkusni.
Aj da vidam i ovaa zenava od Karpos sto ima na ponuda.

Ane WOW kaj tebe extra meni. Sekoja cest. (ne e bitno koj spremal )
Последна промена: 28 Фев 2011 05:31 Од macika.

Ре: Ордевери по нарачка 28 Фев 2011 07:21 #117745

 • anusska
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1154
Детските родендени во игротека траат 2 часа. Кој задоцнил, кој заминал порано, се' на се' се сведува на ефективни час и половина. Мене ми немало логика да служам ордевери, салати и сл.... Секогаш имаме неколку вида добри грицки (лешници - домашни од нашите најубавите , ф'стаци, индиски оревчиња, бадемчиња). За децата чипс, смоки, и пици за сите.
Ова секогаш било доволно, а и тоа останува....
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама 20.02.2006 ***
Следниве корисници изразија благодарност: Frenky, yarre, ljubica78

Ре: Ордевери по нарачка 28 Фев 2011 08:20 #117756

 • Frenky
 • Вози мотор
 • Васе Султанa
 • Теми: 4096
stalno se karam so mm za ova i koga kje mi rece,kompromis zeno,kompromis! jal licno ne bi sluzela vakov tip na jadenje ama naracuvam od catering ,,leo,, vekje so godini.se dogovaram preku tel i mail.imat nekolku vida na meni pa stalno nesto dodavam ili odzemam.ne naracuvam standardni ovali tuku mi pravat 5-6 vida na kanapei,ikebana od mini-kjoftenca,pileski prsti...i nisto ne ostanuva,ne naucija deka ima mnogu lapacka pa si doagjaat nerucani.

za jana vekje ne pravime vakov tip na rodendeni a za neda kje terame do 1-vo odd.

srna,salata od dm ne e so orevcinja tuku so semki od soncogled.gi premolev za recept
i dalma se extra so cateringot

i naslovot moze da se smeni,ne se samo ordeveri.catering sluzbi ili hrana po naracka...

Ре: Ордевери по нарачка 28 Фев 2011 08:40 #117759

 • Zlatna
 • Вози мотор
 • senior
 • Busy but happy :)
 • Теми: 1107
Сега бргу ја открив на ФБ Кетеринг Тетка Биберче, се наоѓа во трговски центар Антико-Карпош 4, сликите кога ги гледав лиги ми потекоа, јас лично не сум ги пробала, ама една пријателка ДА и рече дека биле феноменални, баш онака домашно вкусни ке ставам еден линк ама ако не може побарајте ја на ФБ

п,с. нешто не ми успева
[url=http://www.ticker.7910.org/eng]Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Последна промена: 28 Фев 2011 08:42 Од Zlatna.

Кетеринг 28 Фев 2011 16:48 #117802

 • macika
 • Вози мотор
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2888
Catering Leo se top. Ama mi e too much za detski rodenden. Niv gi angaziravme za otvaranje na firmata, pa za svadba na edni prijateli na otvoreno.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
Модератори: mamicka, Molly
Страницата беше креирана за: 2.60 секунди
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.