Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Вадење пасоши, лични карти и др. документи!
(1 посетител/и) (1) Гостин

ТЕМА: Вадење пасоши, лични карти и др. документи!

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 26 Сеп 2012 10:19 #214829

 • biljann
 • Вози мотор
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 842
по веснициве го имаше бесплатниот телефонски број 0800 192 92 за закажување.
Во Скопје има па премногу гужви затоа до декември веројатно, ама барем културно ќе ви закажат термин, без да ве испотуркаат.Ионака е важно до 1 Окт да имате закажано, за да не плаќате казна.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 26 Сеп 2012 10:32 #214832

 • Big Sister
 • Вози мотор
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7257
Битно е да си во процедура за изработка, нема врска дали си закажан до први октомври. Ова од извори блиски на власта
телефонски е побавно, вака на мејл кој има можност - чиста и брза работа.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„
Никола

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 26 Сеп 2012 10:59 #214840

 • Sofija#
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 16
На кој мејл се закажува?

едит: Најдов
Последна промена: 26 Сеп 2012 11:14 Од Marge. Причина: спојување на два последователни постови

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 26 Сеп 2012 11:15 #214845

 • meU87
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 410
Со адреса се водам во друг град, а со маж ми сме во Скопје(тој е од тука, тука живееме), дали можам јас во Скопје да вадам возачка??? И што ми е потребно?

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 26 Сеп 2012 13:10 #214868

 • Molly
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Теми: 2289
Не си жител на Скопје, ќе мора да вадиш возачка таму каде што ти се води личната карта.
Следниве корисници изразија благодарност: meU87

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 26 Сеп 2012 14:45 #214912

 • Annabel Lee
 • Вози мотор
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3879
meU87 напиша:
Со адреса се водам во друг град, а со маж ми сме во Скопје(тој е од тука, тука живееме), дали можам јас во Скопје да вадам возачка??? И што ми е потребно?


Оваа информација нема да ти користи за сега, ама да си знаеш за во иднина - кога ќе промениш лична карта во Скопје, има процедура која трае малку подолго, зашто сите документи за положен возачки испит ќе треба од МВР во твојот град да ги испратат во МВР Скопје, а за тоа јас си чекав некои добри два месеци.
Следниве корисници изразија благодарност: meU87

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 26 Сеп 2012 15:32 #214940

 • Mamita
 • Вози мотор
 • junior
 • Теми: 510
Big Sister напиша:
телефонски е побавно, вака на мејл кој има можност - чиста и брза работа.


Кај го најдовте мејлов луѓе? Или јас не гледам на нивната веб страна или не знам да се снајдам (ова второво ќе да е ).

Ајде пишете го ве молам. На телефон ако добие некој частам

Благодарам

едит: аааа го најдов
Последна промена: 26 Сеп 2012 15:41 Од Mamita.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 09:01 #221230

 • Dolphin
 • Присутен
 • senior
 • Теми: 2505
moze na pp nekoj da mi pise na koja smetka se uplaka za vozacka kniska?
nema na uslugi smetka

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 09:28 #221245

 • Mamita
 • Вози мотор
 • junior
 • Теми: 510
Dolphin, ова го најдој на нивната веб страна.

www.mvr.gov.mk/Uploads/vozacka%20dozvola.pdf

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 09:52 #221256

 • Dolphin
 • Присутен
 • senior
 • Теми: 2505
ama ova e za dozvola , mene za kniska me interesira

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 10:23 #221272

 • Zoja
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Теми: 1286
Dolphin, за книшка не треба закажување. Носиш 2 слики, уплатници што треба и има посебен шалтер.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 10:23 #221273

 • Zoja
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Теми: 1286
Ау се збунив нешто, ти сметка бараш
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 11:02 #221281

 • Annabel Lee
 • Вози мотор
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3879
Значи ако не ја прочитав Dolphin немаше да се заинтересирам и сама да откријам дека мм освен што треба да направи замена на стара со нова возачка (за која што е закажан денес), ќе треба да вади и нова возачка книшка.

Се јавив во МВР да прашам и ми потврдија, а што ако не прочитав, кај ќе трчаше да се слика кога околу МВР нема фотографи?????
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 12:43 #221302

 • Dolphin
 • Присутен
 • senior
 • Теми: 2505
Annabel Lee напиша:

Се јавив во МВР да прашам и ми потврдија, а што ако не прочитав, кај ќе трчаше да се слика кога околу МВР нема фотографи?????


ti kazaa na koja smetka da uplatis?
na istata kako za dozvolata da ne e ?

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 14:21 #221326

 • Annabel Lee
 • Вози мотор
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3879
ММ е сега таму...сега ми ги прочита и ми рече дека е истата, оваа ми ја издиктира:

Сметка на корисник: 060010012463112

Приходна шифра:724 122 20

Начин 2

100 денари
Последна промена: 14 Ное 2012 16:17 Од Annabel Lee.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin
Модератори: mamicka
Страницата беше креирана за: 2.04 секунди
Банер
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.