Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Свечени фустани
(1 посетител/и) (1) Гостин
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Свечени фустани

Ре: Свечени фустани 18 Апр 2011 09:26 #130898

 • Frenky
 • Вози мотор
 • Васе Султанa
 • Теми: 4099
macika go najdov fustanot,stavam sliki i sinolicka da vidi.jas go zemav pred 2 god od astibo,100 eur.na fb gi ima
so mnogu interesni sliki,kako za idea,super

mojot e crna-siva kombinacija i steta sto e ednas oblecen


Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


sega procitav deka od novata kolekcija imaat vo outletot vo stip,macika pakuj se,odime zeni na shoping! i pastramajlii,razbira se
Последна промена: 18 Апр 2011 09:36 Од Frenky.
Следниве корисници изразија благодарност: Majsi, Bubbi, Nataly, macika

Ре: Свечени фустани 19 Апр 2011 02:37 #131020

 • srculence
 • Вози мотор
 • teenager
 • la vita e bella!!!
 • Теми: 804
svecen fustan ohlele sto mi se dopaga eden ednas go imam obleceno i sakam pak da go oblecam za vencavkata vo crkva ama tesko deka ke vlezam vo nego posle bremenosta
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

[url=http://www.ticker.7910.org/eng]Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.[/u

Ре: Свечени фустани 19 Апр 2011 02:59 #131025

 • macika
 • Вози мотор
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2889
mama Vase super e fustanot bas mi se svidja.
Inaku go poglednav ona sto go nudi Astibo i ako stasam denes posle rabota ke trknam da vidam. Ona sto najmnogu me raduva e deka ima golemi broevi.
Последна промена: 19 Апр 2011 03:08 Од macika.

Ре: Свечени фустани 19 Апр 2011 03:23 #131026

 • Tessi
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Avanturistka
 • Теми: 1646
I mene ke mi trebaat fustani ,se blizi svadbata na sestrami,edniot bi sakala da bide kratok,za registracijata ,a za svadbata sepak bi odbrala dolg fusan.Sinolicka i tebe te cekam so odgovor dali najde nesto vo Solun,pa da se trgne vo potraga.

Ре: Свечени фустани 19 Апр 2011 18:15 #131091

Најдоооов фустаааан во Солун. Богами доста напорен шопинг, за разлика од обично кога одиме без посебна агенда. Избор има, и премногу, ама за еден ден малку на трчање. А и за Јана купивме преубаво нежно невестинско фустанче и бели кондурчиња, спремни сме за свадба

Цените на убав свечен фустан се движат од 40 еур (се изненадив, на пр. за таа цена имаше во Promod) па нагоре до бескрај Во секој случај за 100 до 150 еур може да се најде феноменален фустан. Monsoon имаше исто супер избор, пред се за долги свечени фустани (додуше од 130 еур па нагоре). Зара и сл катастрофа, но во поскапите и во специјализираните продавници за ексклузивни фустани

Мој совет ако имате начин и време обавезно во Солун, изборот е сто пати поголем и поразновиден, а цените се тука негде. И уште ова, се изненадив колку добри кондури имаше. Неветстата си купи едни да паднеш во несвест
Сончулката 2009
Шармерот 2012
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi

Ре: Свечени фустани 19 Апр 2011 19:02 #131110

 • Tessi
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Avanturistka
 • Теми: 1646
Sinolicka i jas bi sakala na devojcinjava da im zemam takvi fustancinja kakov sto si i zela na Jana,aj ke te zamolam da mi kazes kade go zema ?

Ре: Свечени фустани 19 Апр 2011 19:26 #131118

 • Goddess^
 • Вози мотор
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
Не знам до колку пари сакате да потрошите, ама јас за свадбата на брат ми фустанот го земав од Секирарски, 18.000 ден. Отидов со мисла да му покажам каков сакам да ми сошие, ама ме предомисли, имал еден како скроен за мене од последната (тогаш) колекција, и навистина.....фустанот е прекрасен, со чипка со кристали на грбот, вратот и ракавите еднаш го облеков, а сега и да сакам не можам да влезам во него
Ова сум на проба

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
Следниве корисници изразија благодарност: sandricka, mamaAnita, biljann, Frenky, macika, vodolija, Molly, Независна, Ананда

Ре: Свечени фустани 19 Апр 2011 22:21 #131172

Avanturistka напиша:
Sinolicka i jas bi sakala na devojcinjava da im zemam takvi fustancinja kakov sto si i zela na Jana,aj ke te zamolam da mi kazes kade go zema ?


Авантуристка не можам да ти опишам колку избор има на фустанчиња за мали невестулки. Работата е што грците така ги облекуваат малечките за крштевка, па скоро во секоја бебешка продавница има дел за невестинки фустанчиња. Цените се доста, доста високи, ама станува збор за фустанчиња со перфектна изработка и преубави материјали, свила и сл... и секако зависи колку сакаш да потрошиш, видов едно совршено на Burberry, ама кога ја видов цената како влегов-така излегов Во поефтините продавници за деца како Zara kids нема толку свечени фустанчиња за таква пригода, но во сите останати има еден куп, не само облека туку и секакви аксесоари, од капчиња, хулахопки, шноли...

Ние и го земавме фустанчето на Јана од Alouette на Tsimiski, итaлијанска марка е, Ciccino, бел, слоевит, надолу широк и пуфкаст, а на градите со неколку мали розеви ружички. Кондурките се преубави, седефасти бели со ремче и вез напред, ги земавме од Monsoon од Космос.

За поголеми девојчиња не знам, не забележав ама би требало да има.

Пријатен шопинг
Сончулката 2009
Шармерот 2012
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 00:17 #131190

 • Bubbi
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1648
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


Вакво нешто но тегетно и со ракавчиња ке носам наскоро, а и мојата најмила исто така (таа има, ни го донесоа поклон во средината со машничка, а јас допрва треба да го сошијам)

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 00:56 #131199

 • macika
 • Вози мотор
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2889
Jas denes bev vo Astibo i navistina ima preubavi raboti. Voopsto mi se dopadna celata nova kolekcija prekrasna e.

Goddes mnogu ubavo ti stoel fustanot.
Последна промена: 20 Апр 2011 00:57 Од macika.
Следниве корисници изразија благодарност: Goddess^

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 06:15 #131231

 • nate76
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1245
Jas da vi kazam sveceni fustani najcesto si poracuvam od Amerika posto na mm sestra mu neli zivee tamu i imam nekolku koi se prekrasni , i bas ovoj period ke gledam povtorno posto vo septemvri sum na svadba pa ke mi treba nekoj unikaten dress
Inace imam i dva od Nana fashion koj gi plativ po 8000 den i mislam deka ne se losi ama deka ne vredat za tie pari pred se bidejki materijalite im se little bit cheap taka da next time no thanks

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 07:01 #131247

 • macika
 • Вози мотор
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2889
Go kupiv fustanot od Astibo. Denes prosetav i do Beverly i vlegov vo Nana butikot. Preskapi se, za takov tip na fustani Papilon se poniski so ceni.

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 07:25 #131256

 • Frenky
 • Вози мотор
 • Васе Султанa
 • Теми: 4099
maci,koj fustan go zema? daj pofali se,pusti slika

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 07:35 #131260

 • Zlatna
 • Вози мотор
 • senior
 • Busy but happy :)
 • Теми: 1107
Macika daj slika od fustanot koj si go kupila Inaku ovaa Vase mi ja turi civijata so Astibo i samo se mislam koga da trknam da razgledam sto se imaat.Inaku za sveceni fustani koj ima vreme, poeftini od Skopje a isti kako onie vo "Lamas" vo GTC moze da trkne i do Tetovo.E dobro ne e Solun ama na takvi sveceni fustani ima mnoguu izbor.
[url=http://www.ticker.7910.org/eng]Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 07:38 #131262

 • Tessi
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Avanturistka
 • Теми: 1646
E kade be Dzena,spodeli so nas ,potocno na koe mesto vo Tetovo:P

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 07:42 #131264

 • srculence
 • Вози мотор
 • teenager
 • la vita e bella!!!
 • Теми: 804
[quote="Синоличка" post=131091] Зара и сл катастрофа, но во поскапите и во специјализираните продавници за ексклузивни фустани

Zara ufff katastrofa e i ovde ama da vi kazam pravo za razlika ovde nova kolekcija vo MKD i Bugarija dobivaat ovde sto e stara kolekcija a tamu ja racunaat za nova kolekcija...retko da se najde nesto asalno ama zatoa mojata bebuska si ja oblacam od Zara,C&A,Mexx,Premaman,i uste eden zaboraviv kako se vika,ama nekni najdov novi butici hmmm i za mene i za nea...sakam butici kaj sto ima na edno mesto i sportska,klasicna i svecena garderoba...a za fustance edno eee meraciii epten ubavina ama nemase brojce za mene pa ke vidam pak za dve nedeli
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

[url=http://www.ticker.7910.org/eng]Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.[/u

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 07:43 #131265

 • Zlatna
 • Вози мотор
 • senior
 • Busy but happy :)
 • Теми: 1107
Avanturistka напиша:
E kade be Dzena,spodeli so nas ,potocno na koe mesto vo Tetovo:PAaa ne znam da ti objasnam Zavlegovme vo carsijata i nataka edno "katrmiljard" prodavnicinja i ke najdes nesto.Posle toa so sestra mi i majka mi edvaj si go najdovme patot za nazad do kolata
[url=http://www.ticker.7910.org/eng]Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 07:49 #131268

 • Tessi
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Avanturistka
 • Теми: 1646
Me iznasmea.Ti si bila vo gorna carsija najverojatno,...e Dzena si bila vo Tetovo a ne si se javila ke si imav peharce sega...drugpat vakvi raboti da ne ti se desavaat
Следниве корисници изразија благодарност: Zlatna

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 17:27 #131312

 • mamicka
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • :)
 • Теми: 868
Avanturistka ti si od Tetovo?

Veruvam deka e vo Gorna Carsija i tamu navistina ima mnogu sveceni fustani po pristojni ceni

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 17:42 #131318

 • Molly
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Теми: 2289
macika напиша:
Go kupiv fustanot od Astibo. Denes prosetav i do Beverly i vlegov vo Nana butikot. Preskapi se, za takov tip na fustani Papilon se poniski so ceni.


Macika да не знаеѓ до кој број имаат. И јас сум на свадба кај систерот во Јули па ако има бројчиња да ми биде у план и Астибо

Јас избрзав малце , купив фустан од Еуро-Азија ама некако не ми се прави ќејфот сега.Се полетав зошто начекав големо бројче ама сега ќе биде дупли трошок
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Модератори: Molly
Страницата беше креирана за: 0.88 секунди
Банер
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.