Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Свечени фустани
(1 посетител/и) (1) Гостин

ТЕМА: Свечени фустани

Ре: Свечени фустани 15 Дек 2010 22:09 #89263

 • busavo
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 267
незнам колку мојот избор би ти помогнал за избор на фустан за матура ама може на некој за друга прилика би му одговарало

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Следниве корисници изразија благодарност: DijanaP

Ре: Свечени фустани 15 Дек 2010 22:10 #89265

 • busavo
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 267
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Следниве корисници изразија благодарност: DijanaP

Ре: Свечени фустани 15 Дек 2010 23:54 #89341

 • DijanaP
 • Вози мотор
 • Баниран
 • Теми: 2006
ivi и busavo ви благодарам многу за сликите, сокоја слика е добројдена како нова идеа.


ivi напиша:
Ako sakas da sies fustan,mozam da ti preporacam edna devojka od kisela voda,mnogu dobro raboti,moi drugarki stalno sijat kaj nea,a haljinite gi pravi sovrseni.A,i znam deka ne e skapa.Pisi mi ako sakas ke ti dadam brojce

95% сум за шиење, едниствено чекам да дојде саемот за венчаници па тогаш да видам таму да не ќе има нешто, ако не тогаш шијам. Кога ќе се одлучам ќе ти пишам. Фала ви уште еднаш

Ре: Свечени фустани 16 Дек 2010 04:26 #89442

 • Strumfetka
 • Вози мотор
 • toddler
 • t.nade
 • Теми: 467
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Ре: Свечени фустани 16 Дек 2010 04:36 #89443

 • Annabel Lee
 • Вози мотор
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3879
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Свечени фустани 18 Дек 2010 01:04 #90512

 • Ананда
 • Вози мотор
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
Annabel особено втората (лелеавата варијанта) ми се допаѓа..Но не знам како би ми стоела, на мојава конструкција..сепак лелеавите варијанти се убави и за да сокријат ако нешто не е совршено..Мислам некој вишок на килограми. Фала на сликичката..баш ќе гледам да побарам нешто такво за НГ или за некоја друга свечена пригода..

Ре: Свечени фустани 18 Дек 2010 01:13 #90524

 • bubamara
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
Ананда, ти во одело си се венчала, а сакаш ваков фустан за Нова година? Па кај ќе славиш Нова година девојко?

Мене исто креациите на Elie Saab ми се допаѓале одсекогаш најмногу за вакви типови на фустани, иако јас сум тип што носи нели нешто посвечено кај што ме носи редот, вклучувајќи тука и фустани, ама па нешто ептен гламурозно не сум носела од причина што немало каде, не одам на некои којзнае какви спектакли (има ли такви кај нас ), по свадби се облекувам умерено свечено, не сум глумица или политичар за да присуствувам по коктели..а кај нас врти сучи на прсти од една рака можат да се избројат места кои би држеле некои креации не знам какви и пак ќе кажам, таму се знае кој присуствува.
На топиков инаку има и фустани кои ми се допаѓаат а јас не би ги облекла никокаш, и фустани кои ми се допаѓаат, и би ги облекла, да речеме како тој во постот на Годес..
Следниве корисници изразија благодарност: Goddess^

Ре: Свечени фустани 18 Дек 2010 01:19 #90527

 • Goddess^
 • Вози мотор
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
bubamara напиша:
На топиков инаку има и фустани кои ми се допаѓаат а јас не би ги облекла никокаш, и фустани кои ми се допаѓаат, и би ги облекла, да речеме како тој во постот на Годес..


Знам те бубамаро још кад си лептир била Се гледа дека имаме ист вкус - класика со мала доза на гламурозност
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara

Ре: Свечени фустани 18 Дек 2010 01:20 #90529

 • Ананда
 • Вози мотор
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
bubamara напиша:
Ананда, ти во одело си се венчала, а сакаш ваков фустан за Нова година? Па кај ќе славиш Нова година девојко?
Епа одтогаш еволуирав..уствари знаеш како е кај мене бубамарче, за свадбата дефинитивно не сакав да изгледам како пепелашка.. зошто..Таков тип сум, малце сакам да одам контра конвенционалност Ама затоа, сакам пак и да изненадам во некои други ситуации...не знам дали ваков фустан би носела токму за НГ, ама стварноооооооо ми се допаѓа..И знаеш, гледам да бидам облечена согласно поводот, ама понекогаш, така ми се ќејфи да се дотерам..Знам дека барем сопругот тоа ќе го забележи..и ќе му се допаднам. Иако во принцип, што и да носам гледам самата да си се чувствувам убаво во тоа..т.е. да си го направам ќејфот. за тебе и коментарот
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara

Ре: Свечени фустани 18 Дек 2010 07:14 #90706

 • DijanaP
 • Вози мотор
 • Баниран
 • Теми: 2006
Еве неколку модели и од мене, долги фустани

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Ре: Свечени фустани 18 Дек 2010 07:37 #90732

 • Ананда
 • Вози мотор
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
еве нешто што ми фати око
Атачменти:
 • Атачмент Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
 • Атачмент Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Последна промена: 18 Дек 2010 07:38 Од Ананда.
Следниве корисници изразија благодарност: DijanaP

Ре: Свечени фустани 18 Дек 2010 07:56 #90747

 • DijanaP
 • Вози мотор
 • Баниран
 • Теми: 2006
Нешто друго

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Ре: Свечени фустани 09 Мар 2011 20:58 #120836

 • prasence
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1343
se blizi svadbata na sestra mi a jas uste neznam sto da kupam, sto li ke odberam, neznam sto e podobro kratok ili dolg fustan, ne sum prosetala ama znam deka mnogu tesko ke se odlucam

Ре: Свечени фустани 09 Мар 2011 21:02 #120839

 • Big Sister
 • Вози мотор
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7262
Мој предлог ти е да отидеш во чаршија и женски пазар. Има огромен избор од свечени фустани и што е најважно се по прифатливи цени. Истите фустани низ град се продаваат дупло.
Пред два месеца за свадбата од сестра ми се убив од шетање и на крај во чаршија си најдов готов фустан.
Инаку ти си баеги послаба од мене, така што тоа е уште една предност, за поголем и полесен избор, нели.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„
Никола
Последна промена: 09 Мар 2011 21:03 Од Big Sister.

Ре: Свечени фустани 09 Мар 2011 21:08 #120843

 • Bejbi
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 157
Прасенце па зошто се мислиш за должината ако во прашање е сестра ти. Најголемо значење на моментот ќе дадеш ако одбереш долг фустан. Башка по гламурозна ќе бидеш
Модератори: Molly
Страницата беше креирана за: 1.21 секунди
Банер
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.