Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Облека и обувки за деца
(1 посетител/и) (1) Гостин

ТЕМА: Облека и обувки за деца

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 19:23 #98562

 • ljubica78
 • Присутен
 • junior
 • Теми: 671
kukulicka напиша:
Vo Sifilend blekata e pretezno od Children's place i od Carter's najubavi frmi spored mene
iako sum do Bitola majka mi cesto patuva za Skopje i obavezno kupuva po nesto za Luka. A sega mm bidejki e vo stranstvo i tato ni pusta od istata firma samo sto tamu cenite se nesto poniski fala bogu

Kuklicka pa nie sme bile sograganki od ist grad
Za oblekata od Children's place znam deka e super kvalitetna bideki bratmi od kanada takva mi pusta ne znaev deka vo skopje takva imalo

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 19:28 #98564

 • sandricka
 • Вози мотор
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 369
Sofiland во трговски се наоѓа на први спрат, најдете го Пеко па одете во правец накај плоштад . После Пеко има уште една за чевли продавница и покрај неа вртите лево и одма тука во пролазот е. Мислам дека убаво објаснив
Последна промена: 04 Јан 2011 19:29 Од sandricka.
Следниве корисници изразија благодарност: kukulicka, sole, busavo

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 19:29 #98565

 • lilika
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 142
Sole, gi ima vo GTC na 1 vi kat mislam mu doaga na kosot kaj plava laguna kaj sto bese. Na toa mesto pred toa isto taka imase za konduri nekoja prodavnica ama ne mi teknuva koja bese. Znaci od plostad po skalite gore i odma ke ja najdes. Jas bi ti gi preporacala najiskreno. Za mene kondurcinjata e najbitni za pravilen od na nasite malecki i dosega ne stedam

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 19:38 #98572

 • Mama Sani
 • Вози мотор
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
I jas najveke gi sakam Nike i Froddo. Nie site sme "Nike" family a za Froddo mozam da kazam deka se milion pati pokvalitetni od Ciciban, a cenata im e tuka negde. Od primigi voopsto ne sum zadovolna.
Od obleka mnogu sum zadovolna od Okaidi, ne znam zosto nekoj ne se, no mene ni konce ne mi se pustilo od tolku perenje, bev zadovolna i od srpskite "Todor" ama za zal gi nema poveke, isto i Sam 0-13 gledam zatvorile, a za Sofilend isto nemam zborovi, mnogu kvalitetna detska obleka. Sofilend ima i vo GTC posle Peko vo ulickata desno.
Следниве корисници изразија благодарност: kukulicka, sole

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 20:25 #98589

 • Thatcher
 • Вози мотор
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2652
Bev sega do Okaidi. Ima dosta roba, Vaka na pocetok na popustite ima izbor. Dodusa jas ne najdov mnogu garderoba br4. i samo 2 bluzicki zemav. Ama sekogas e taka, toa so ti treba nema da najdes.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 20:35 #98591

 • bubamara
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
ljubica78 напиша:

Za oblekata od Children's place znam deka e super kvalitetna bideki bratmi od kanada takva mi pusta ne znaev deka vo skopje takva imalo

Каде има облека од Children's place во Скопје? Имаат многу убави и квалитетни работи, ама вистина немав појма дека има и во Скопје прв пат слушам..

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 20:43 #98594

 • Thatcher
 • Вози мотор
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2652
Sofilend nosi nivna obleka.
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 20:46 #98596

 • Goddess^
 • Вози мотор
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
Морам да прашам: Дали во Софиленд има облека за новороденче?
Пристигна Божицата на 03.02.2011!

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 20:48 #98598

 • bubamara
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
Ете вистина незнаев дека во Софиленд има нивна облека, знам они претежно на Картерс дека држат.
Годес, има облека, ама нема онака класични шпилхозни и слично што ќе ти треба за секој ден, јас одамна не сум гледала баш од бебешките работи таму, ама мислам дека имаат по онака прчлести стварчиња.
Следниве корисници изразија благодарност: Goddess^

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 20:48 #98599

 • Thatcher
 • Вози мотор
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2652
Ima
edit: edna koleska ocekuva vnuka i bas gledase kompletcinja cakani
Последна промена: 04 Јан 2011 20:49 Од Thatcher.
Следниве корисници изразија благодарност: Goddess^

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 20:55 #98603

 • Goddess^
 • Вози мотор
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
Не сакам шпилхозни, сакам типски работи Фала ви женски многу, баш ќе поминам да видам што има, за да знам каде да го испратам ММ да купува откако ќе го дознаеме полот
Пристигна Божицата на 03.02.2011!

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 21:01 #98607

 • bubamara
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
Годес, а бе сите од старт сакаме типски работи и штом сакаш и ќе ги имаш, ама ќе си се чудиш сама на себе на муабетов кога ќе се роди бебуш, едноставно сакала или нејќела, шпилхозни и останати баш бебешки тракатанци, барем дур е бебуш мал, за сигурно ќе ти требаат
Следниве корисници изразија благодарност: Majsi

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 21:04 #98608

 • Goddess^
 • Вози мотор
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
Аааааааа, слажем се ама јас оваа типска облека ја земам за кога ќе излегуваме од болница да си го дотерам бебушот А после, нормално дека практичноста и удобноста на малото ќе ми се на прво место..има време кога ќе се прчи
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 21:35 #98621

 • Thatcher
 • Вози мотор
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2652
I jas ne ti preporacuvam za do 6 meseci da trupas tipska garderoba. Ednostavno bebe e i ne mozes ubavo da go obleces. Ne moze ni da se drzi ubavo ispraveno, ni da potsedne ... macenje za site. Posle e dr. prikazna.
Последна промена: 04 Јан 2011 21:35 Од Thatcher.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 21:38 #98623

 • Majsi
 • Вози мотор
 • Администратор
 • Теми: 5118
bubamara напиша:
ljubica78 напиша:

Za oblekata od Children's place znam deka e super kvalitetna bideki bratmi od kanada takva mi pusta ne znaev deka vo skopje takva imalo

Каде има облека од Children's place во Скопје? Имаат многу убави и квалитетни работи, ама вистина немав појма дека има и во Скопје прв пат слушам..


Da vo Sofilend ima, nie mnogu raboti kupuvame od tamu i sum zadovolna
trtlata na mamika

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 22:01 #98634

 • kukulicka
 • Вози мотор
 • junior
 • Love Luka :*
 • Теми: 643
hm jas od koga se rodi Luka stavav se ama ne spilhozni. eheeeee od vnuk mi sto mi dadoja i toa retko retko. Mazeto ima golemi stapalca i site mu bea mali
i go oblekuvav vo edni bebeski ama bas bebeski trenercinja od premamaan g dobiv na poklon so bodi i dusata im ja izvadovme. ne mora epten bebeski se e do vkusot. za zal kaj nas ne mozes da kupis bas takvi bebeski raboti ete edinstveno vo nekolku prodavnici i toa pretezno vo Skopje stranska roba.
Последна промена: 04 Јан 2011 22:02 Од kukulicka.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 22:51 #98656

 • Svetulka
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 456
Lele jas vlegov ednas vo sofilend da pobaram kapce salce i rakavici za bebus. Koga gi vidov cenite mi se stemni. Iskreno mene mi se tie parcinja noname...prv pat slusam deka voopsto toa e nekakva marka. Nemase bas i nesto mnogu izbor na obleka a na kapi i salcinja pa ic. I od togas ne sum vlegla tamu. Pa za tie pari vo mothercare ima sto pati pogolem izbor i pofraerski raboti. Toa e barem moe mislenje

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 22:58 #98665

 • karolina
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 268
Svetulka напиша:
Lele jas vlegov ednas vo sofilend da pobaram kapce salce i rakavici za bebus. Koga gi vidov cenite mi se stemni. Iskreno mene mi se tie parcinja noname...prv pat slusam deka voopsto toa e nekakva marka. Nemase bas i nesto mnogu izbor na obleka a na kapi i salcinja pa ic. I od togas ne sum vlegla tamu. Pa za tie pari vo mothercare ima sto pati pogolem izbor i pofraerski raboti. Toa e barem moe mislenje


во потполност се сложувам со тебе многу ми го фалеа Софиленд ама само солени цени нема никаков избор

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 23:03 #98667

 • mamaAnita
 • Вози мотор
 • teenager
 • Теми: 827
Цените во Софиленд сега не им се како на почетокот. Сега се попристапни.
И често прават нови набавки, пример на почеток на зимата не ги носат сите зимски работи, туку во текот на цела зима носат нови работи
Последна промена: 04 Јан 2011 23:07 Од mamaAnita.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 23:05 #98668

 • Thatcher
 • Вози мотор
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2652
A pa koga ima popust, navistina ubavi parcinja za dobra cena imaat. E sega nemaat trenjercinja za 500 denari
Модератори: bubamara, mamicka, Molly
Страницата беше креирана за: 0.92 секунди
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.