Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Поскапо- поефтино
(1 посетител/и) (1) Гостин
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Поскапо- поефтино

Поскапо- поефтино 18 Дек 2012 10:14 #226264

 • Big Sister
 • Вози мотор
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7257
Со оглед на тоа дека често се случува да најдеме некои производи некаде за пониска,а некаде за повисока цена, еве една тема во која можеме тоа да го споделиме.
Доволно е да кажете за кој производ се работи и каде е поскап, а каде поефтин.
Значи не да поставувате прашања, што каде има да се купи, туку давате конкретни информации за тоа што каде е поскапо т.е поефтино.

Е сега причината што ме поттикна да ја отворам темава
Вчера низ Џамбо шетавме и ги најдов овие калапи

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


за цена 110 ден.

Истите денес Слатки декор МК на Фб ги нуди за 300 ден.

И овие исто, кои беа избор на син ми, ама се решивме за првите, оти се божиќни.

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


Инаку колку за инфо, прво ми заблагодарија за информацијата со објаснување - "Е па кај нас се 300 ден.“, а потоа ми ги избришаа коментарите и ја исклучија опцијата за коментирање - или можда само за мене
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„
Никола
Последна промена: 18 Дек 2012 10:27 Од Big Sister.
Следниве корисници изразија благодарност: mami29, prasence, anusska, vesnicka, Koni, blair waldorf, butterfly87

Ре: Поскапо- поефтино 18 Дек 2012 15:56 #226318

 • zence
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 434
Planinski jufki pakuvanjeto vo Reptil e 97 denari, a vo Stokomak 57 denari ( samo gi nemaat sekogas)
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
Следниве корисници изразија благодарност: mami29

Ре: Поскапо- поефтино 18 Дек 2012 15:58 #226319

 • Thatcher
 • Вози мотор
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2650
Igracka - kasa vo Vero e 600, a vo Jumbo 900
Nekoj veke go iskoristi ova

Ре: Поскапо- поефтино 18 Дек 2012 19:22 #226328

 • MamaMaja
 • Вози мотор
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
Big Sister напиша:

Инаку колку за инфо, прво ми заблагодарија за информацијата со објаснување - "Е па кај нас се 300 ден.“, а потоа ми ги избришаа коментарите и ја исклучија опцијата за коментирање - или можда само за мене


Ne mozam da ti opisam kolku mi e poznato ova.
Od mnogu mesta cim im kazes nesto sto ne im se svigja.
Ama i od ovde isto
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007

Ре: Поскапо- поефтино 18 Дек 2012 21:13 #226337

 • prasence
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1343
Novogodisno paketce Vincini vo Tediko e 156, a vo Aldi Diskont butel 2 e 139 denari.

Ре: Поскапо- поефтино 19 Дек 2012 10:05 #226394

 • blue eyes
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 72
Novogodisna muzicka cestitka,kaj mene vo naselba Butel vo edna prodavnicka 23 den,komplet so pliko,na Zeleno pazarce tezgite 50 den istite

Ре: Поскапо- поефтино 19 Дек 2012 10:29 #226404

 • Marge
 • Вози мотор
 • Супер модератор
 • Теми: 3014
Кори за баклава на Душогупчани (500 гр.) во СП маркет 84 денари. Истите кори во продавницата на Душогупчани се 70 денари. Двете продавници се наоѓаат во Тафталиџе на растојание од 100 метри.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska

Ре: Поскапо- поефтино 19 Дек 2012 10:54 #226414

 • mamatobe
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1428
Мавровски овчи кашкавал во Веро 550 денари/кг, во продавницата на Маврово на Зелено пазарче 450 денари.
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Every passing minute is another chance to turn it all around.
Следниве корисници изразија благодарност: kiki

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 09:09 #227565

 • Marge
 • Вози мотор
 • Супер модератор
 • Теми: 3014
Комбилизон за скијање за деца на Brugi во Саломон ГТЦ е 4200 денари, а во Sport Vision City Mall истиот е 5100.
Епа осетна е разликата.

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 14:55 #227662

 • vodolija
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1121
Персил 2 кг во сите маркети се движи од 280-300 мкд, а во КАМ сеуште го има старото пакување од 3 кг за 285 мкд мислам
Инаку тапа сум за паметење цени, отприлика знам што каде е поефтино, ама да знам точно цена. не

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 15:01 #227665

 • Mamita
 • Вози мотор
 • junior
 • Теми: 510
Вреќичка за спиење за бебе во Бебемаркет Белини (нас. Хром) е 780 мкд, а во Тиара (нас. Илинден) 1100 - 1200 мкд. Потполни истите.

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 15:06 #227668

 • vodolija
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1121
Е сега ми кликна за вреќите за спиење од една српска фирма, спроти Бисер во Канз беа 890 мкд, а позади Канз во Енци Менци потполно истите 740 мкд.

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 15:14 #227672

 • Svetulka
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 456
Emilija30 напиша:
Вреќичка за спиење за бебе во Бебемаркет Белини (нас. Хром) е 780 мкд, а во Тиара (нас. Илинден) 1100 - 1200 мкд. Потполни истите.


Emilija30, kade tocno vo Hrom e ova Bebemarket belini? Jas ziveam vo Hrom ama ne sum cula za ova

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 15:31 #227675

 • Mamita
 • Вози мотор
 • junior
 • Теми: 510
Во зградата каде што се Тинексот и Мебел Ви (пред мостот), пред да ја отворат оваа Белини продавница , мислам дека беше кладилница Златна копачка или сл.

Се надевам убаво ти објаснив
Следниве корисници изразија благодарност: Svetulka

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 16:23 #227697

 • bart
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 2894
Big Sister напиша:
Истите денес Слатки декор МК на Фб ги нуди за 300 ден.

Инаку колку за инфо, прво ми заблагодарија за информацијата со објаснување - "Е па кај нас се 300 ден.“, а потоа ми ги избришаа коментарите и ја исклучија опцијата за коментирање - или можда само за менеНе се секирај, не си само ти, изгледа на девојката таков и` е стилот на работа. Јас имав нарачано калапи од таму и со месеци ги чекав. На почеток љубезно ми одговараше, те ќе дојдат- те ќе каснат, за да на крај тотално ме изигнорира и ме избриша.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
 • Страна:
 • 1
 • 2
Модератори: bubamara, mamicka, Molly
Страницата беше креирана за: 1.12 секунди
Банер
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.