Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Бела техника
(1 посетител/и) (1) Гостин

ТЕМА: Бела техника

Ре: Бела техника 22 Јан 2011 08:49 #104565

 • kalinche70
 • Вози мотор
 • junior
 • Теми: 581
Yarre obavezno da javish ako najdesh,me zamisli mene,ubavo bi mi doshla plinska relna:fijuk:
Na svetot nema neubavi zeni. Postojat samo zeni koi neznaat deka so malku trud mozat da stanat ubavi! -Dior

Ре: Бела техника 25 Јан 2011 21:59 #105671

 • mamicka
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • :)
 • Теми: 867
mamicka1 напиша:
Zenski ajde tie sto imate sporet so ramna ploca pisete iskustva. Kupuvame nov i jas sakam vakov, pa me interesira dali e toa vistinski izbor


Nikoj nema nisto konkretno da mi kaze, iskustvo nekoe ...

Ре: Бела техника 25 Јан 2011 22:04 #105678

 • Mama Sani
 • Вози мотор
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
mamicka1 напиша:
mamicka1 напиша:
Zenski ajde tie sto imate sporet so ramna ploca pisete iskustva. Kupuvame nov i jas sakam vakov, pa me interesira dali e toa vistinski izbor


Nikoj nema nisto konkretno da mi kaze, iskustvo nekoe ...


Nie imame sporet so ramna plotna veke 4 godini, a majka mi go ima mnogu podolgo, brzo zagrevaa, imas poveke jacni za reguliranje na toplinata, senzor koj pokazuva koja ringla e zagreana i otkoga e isklucena, no navistina tesko se cisti. Nie go cistime so specijalno sredstvo za sporeti so ramni plotni Vitro clean koe go ima vo Vero, no sto i da kapne, duri i najmala kapka se poznava i ostava fleka, normalno po sekoe gotvenje, otkako ke se izladi jas go prebrisuvam.
Следниве корисници изразија благодарност: mamicka

Ре: Бела техника 25 Јан 2011 22:07 #105680

 • Vasidora
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1173
мамичка, не знам стручно дали е правиот избор но дефинитивно естетски мене ми е поубав шпорет со рамна плоча. Ние имам од Фабер и нарди, го купивме пред 4 години, уште си ја има истата јачина. Релната вградлива плус плочата горе заедно не чинеа 550 евра, тој модел воедно тогаш и беше најевтин.

Сестра ми пред некој ден земаа Индесит рамна плоча и сега ке го враќаат оти од четирите рингли само две работат.

Инаку поделикатен е за одржување, но си има средства Витро Клен со кј стварно ккао стакло сјае плочата. Мана е што може да ти се изгребе, кај мен на пример ако ептен загледаш има микро гребнатинки.

Исто така мислам дека бара и поредовно чистење од обичните, а за запешени работи има едно реже со кое се отстранува загоренкото.

јас и скрено не би купила шпорет со испакната рингли, ама се си е ствар на вкус.
Следниве корисници изразија благодарност: mamicka

Ре: Бела техника 25 Јан 2011 22:38 #105693

 • Zoja
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Теми: 1284
mamicka1, јас имам таков шпорет, односно плотни и рерна одвоено, од Zanussi. Многу сме задоволни. Колку брзо се загрева само, неспоредливо е со обичните рингли, а да не зборувам за естетскиот изглед.
Следниве корисници изразија благодарност: mamicka

Ре: Бела техника 25 Јан 2011 23:23 #105706

 • Mama K
 • Вози мотор
 • new born
 • Што е мое,ќе си дојде...:)
 • Теми: 54
Srna напиша:
Nie imame sporet so ramna plotna veke 4 godini, a majka mi go ima mnogu podolgo, brzo zagrevaa, imas poveke jacni za reguliranje na toplinata, senzor koj pokazuva koja ringla e zagreana i otkoga e isklucena, no navistina tesko se cisti. Nie go cistime so specijalno sredstvo za sporeti so ramni plotni Vitro clean koe go ima vo Vero, no sto i da kapne, duri i najmala kapka se poznava i ostava fleka, normalno po sekoe gotvenje, otkako ke se izladi jas go prebrisuvam.

Потполно истото би го напишала и јас за мојот шпорет(истите особини)...ние си земавме само две плотни(од таа причина што никогаш сум немала уклучено повеќе од две плочи истовремено)и не погрешивме во тоа (исто и рерната)и се вградени во посебен елемент во кујната,на Горење се и двете,веќе петта година ги користиме и многу сме задоволни...како што кажа Срна малку е тешко чистењето,ако одма не се забрише ако се истури нешто,после малку потешко е,ама и затоа има и едно метално реже со кое полесно се чисти...искрено се на се презадоволни сме и кога би бирала повторно,истата комбинација би ја избрала...
Последна промена: 25 Јан 2011 23:37 Од Kinky.
Следниве корисници изразија благодарност: mamicka

Ре: Бела техника 25 Јан 2011 23:26 #105708

 • lavce
 • Вози мотор
 • senior
 • I Believe I Can Fly
 • Теми: 1158
И јас сум задоволна од рамната плоча. Лесна е за одржување, ако не ти кипе често нешто, а и да кипе има нож специјален за да се изгербе искипеното, со сијај, со Арф, со специјално средство (она плавото, мислам тоа е она Васидоа што го спомна), кое е слично по ефект како Арфот со гранули е, или ако не е измастена многу, со оцет и вода, светнува како чист прозор Може и со сода бикарбона за флеките од вода кои остануваат од водено дно на тенџере или гезве.
За брзо загревање и тоа се сложувам, брзи се ринглите како плин малтене.
Едино незнам која е разликата во цена со обичните шпорети и ако ти е голема, а кујната ти е одвоена, можеби се исплати и обичниот.
...Medo Brundo, sad zaigraj ludo, Medo Brundo desilo se chudo
Medo Brundo, nauchio si sve, kad u neshto verujesh desiche ti se...
Следниве корисници изразија благодарност: mamicka

Ре: Бела техника 25 Јан 2011 23:31 #105711

 • Majsi
 • Вози мотор
 • Администратор
 • Теми: 5118
vasidora напиша:
мамичка, не знам стручно дали е правиот избор но дефинитивно естетски мене ми е поубав шпорет со рамна плоча. Ние имам од Фабер и нарди, го купивме пред 4 години, уште си ја има истата јачина. Релната вградлива плус плочата горе заедно не чинеа 550 евра, тој модел воедно тогаш и беше најевтин.

Сестра ми пред некој ден земаа Индесит рамна плоча и сега ке го враќаат оти од четирите рингли само две работат.

Инаку поделикатен е за одржување, но си има средства Витро Клен со кј стварно ккао стакло сјае плочата. Мана е што може да ти се изгребе, кај мен на пример ако ептен загледаш има микро гребнатинки.

Исто така мислам дека бара и поредовно чистење од обичните, а за запешени работи има едно реже со кое се отстранува загоренкото.

јас и скрено не би купила шпорет со испакната рингли, ама се си е ствар на вкус.


Istoto go imame i nie plotnata i rernata ni se faber i nardi i jas sum prezadovolna. Se slozuvam so devojkite deka si saka malku poveke odrzuvanje, vo smilsa posle sekoe gotvenje prebrisuvanje ama pa zakon se
I jas plotnite gi cistam so Vitro Clen. Lavce ne e plava, crna e opakovkata na Vitro Clenot.
trtlata na mamika
Следниве корисници изразија благодарност: mamicka

Ре: Бела техника 25 Јан 2011 23:49 #105722

 • lavce
 • Вози мотор
 • senior
 • I Believe I Can Fly
 • Теми: 1158
Не е плава опаковката , туку за течноста внатре мислев, плава е, небо плава и како со зрнца....ајдееее добри сме
...Medo Brundo, sad zaigraj ludo, Medo Brundo desilo se chudo
Medo Brundo, nauchio si sve, kad u neshto verujesh desiche ti se...

Ре: Бела техника 26 Јан 2011 00:00 #105728

 • Majsi
 • Вози мотор
 • Администратор
 • Теми: 5118
Lavce, ke se razbereme de
Kaj mene i tecnosta ne e plava, tuku bela
trtlata na mamika

Ре: Бела техника 26 Јан 2011 00:55 #105757

 • vodolija
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1121
Majsi напиша:
Lavce, ke se razbereme de
Kaj mene i tecnosta ne e plava, tuku bela


Исто и кај мене , ниту има зрнца. Дефинитивно е нешто друго кај лавче
Следниве корисници изразија благодарност: Majsi

Ре: Бела техника 26 Јан 2011 04:30 #105849

 • lavce
 • Вози мотор
 • senior
 • I Believe I Can Fly
 • Теми: 1158
Го најдов дома тоа е Vitro Clen 3 во 1, црно е со вжештена рингла на етикетата и плава е течноста девојки со ситни гранули . Пишува на етикетата дека е ново, ама го имам купено пред 1-1.5 година . Да не имате некои нови или да не не сте купиле одамна?
...Medo Brundo, sad zaigraj ludo, Medo Brundo desilo se chudo
Medo Brundo, nauchio si sve, kad u neshto verujesh desiche ti se...

Ре: Бела техника 26 Јан 2011 04:42 #105853

 • Majsi
 • Вози мотор
 • Администратор
 • Теми: 5118
Lavce kaj mene e crno nema vzestena ringla i pisuva vaka:

Vitro Clen express Spray
i posle ima nesto kao
1 bla bal nesto na grcki pa
2 pak bal bal
3 bal balaaaa

A go kupiv pred mislam 2 meseca bese
trtlata na mamika

Ре: Бела техника 26 Јан 2011 07:50 #105920

 • Luna
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 36
Jas ke se navratam na temata za pekacite za leb.
Pred mesec dena si kupivme pekac na Moulinex najgolemiot za 1500 grama leb i super sum zadovolna. Leb od togas ne sum kupila a pravam po receptite od upatstvoto sto go dobivme. E sega mojot izbor e ogranicen zatoa sto poveketo recepti za leb baraat i mleko vo prav ( obicno ne bebesko), a kade i da pobaram takvo go nemaat.
Pa zatoa ve molam vie sto imate pekaci za leb kakvo mleko vo prav koristite i dokolku ste nasle obicno kravjo mleko vo prav kade moze istoto da se kupi.

Inaku lebot e stvarno mnogu ubav, posebno blagite testa se prekrasni kako kuglovot i sl.

Pozdrav
[link=http://lilypie.com]Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.[/link][/link][link=http://lilypie.com]Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.[/link]

Ре: Бела техника 26 Јан 2011 09:13 #105953

 • Molly
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Теми: 2289
Јас уште еднаш би прашала дали може некој да сподели лично искуство од Дормео Фреш

Јас планирам утре да го купам, па до кај 15ч давајте совети,дал да го земам или не

Ре: Бела техника 26 Јан 2011 10:07 #105963

 • Svetulka
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 456
Lele sto ubav post napisav i na kraj koga kliknav isprati mi pojavi server error .

Anna Molly ako Dormeo Fresh e ustvari Ozonerot, eve go moeto iskustvo. Go imame veke nekolku meseci i mozam da kazam deka sum prilicno zadovolna. Ne e kako obicnite navlaznuvaci da ti ja namokri rakata ili kebeto ako ti e vo blizina. Znaci nisto od toa. Mozam da kazam deka e poveke kako procistuvac na vozduhot. Sigurno i go vlazni zosto neznam inaku kaj bi isceznuvala vodata preku nok, ama nema da go osetis toa na koza. Voda doturame sekoja vecer, a ja menuvame celosno na 3-4 dena do 1 nedela bidejki sobira prasina. Ima eden filter okolu celiot ozoner, kade sto se spojuvaat dvata dela...e toj filter nie pred nekoj den go otkrivme i vidovme deka e pooooln so prasina pa so usisivac go sredivme. Dava prijatna svezina vo sobata, znaci deluva kako da e za nekolku stepeni poladno i ako zastanes poblisku do nego imas cuvstvo kako da si otvorila prozor pa svezo vetrence ti vleguva vo sobata. Moze vo nego da se kapnuva i po nekolku kapki etericno maslo (mislam i deka davaat so samiot ozoner) ama nie sega prv pat stavivme malce eukaliptus bidejki bebusot e zatnat i mozam da kazam deka prilicno efikasno deluva i odma se cuvstvuva vo sobata. Ne sme koristele drug navlaznuvac i nemozam da sporedam od moe iskustvo ama mozam tolku da ti kazam deka ne e na primer kako Fonko da ispusta kako ladna parea, tuku poveke kako laden vozduh.
Se nadevam ti pomognav malku.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Molly

Ре: Бела техника 26 Јан 2011 14:44 #105968

 • Mama Sani
 • Вози мотор
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
Majsi i Lavce i dvete ste vo pravo, pstojat 2 varijanti na Vito Clean, obicen, toj go ima uste od vremeto i od nego sum pozadovolna i toj 3 in 1, koj e ponov proizvod, no mene ne mi e tolku efikasen.
Следниве корисници изразија благодарност: lavce

Ре: Бела техника 26 Јан 2011 20:57 #106057

 • Vasidora
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1173
Srna е во право. Има густо како абразив и спреј Витро Клен. Јас сега последно го земав спрејот и она за кое Лавче збори - плавото со гранули ми е подобро.


Туку јас си имам друга мака. Од пред месец дена машината за садови испушта некои звуци чудни додека работи. Како да се струга нешто внатре. А редовно си ја одржувам со све што треба. Марка Аристон е, па ме интересира некој дали имал вакво искуство со машина за садови (да квичи одвреме на време додека работи) и ако некој знае каде има овластен сервис на Аристон да пише тука или по ПП. Фала однапре
Следниве корисници изразија благодарност: lavce

Ре: Бела техника 01 Фев 2011 19:04 #107926

 • Vasidora
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1173
Пак јас...

Дали некој има искуство со Aqua Jebbo чистачот на пареа од Цептер? На попуст е и стварно ми се допаѓа па сакам да се почастам за роденден сега наскоро.

Ре: Бела техника 02 Фев 2011 09:46 #108230

 • mama ana
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 455
vasidora напиша:
Пак јас...

Дали некој има искуство со Aqua Jebbo чистачот на пареа од Цептер? На попуст е и стварно ми се допаѓа па сакам да се почастам за роденден сега наскоро.

Kolku e samo dobar:) ke moze cenata?
Модератори: mamicka, Molly
Страницата беше креирана за: 2.04 секунди
Банер
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.