Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Детски (роденденски) торти
(1 посетител/и) (1) Гостин

ТЕМА: Детски (роденденски) торти

Ре: Детски (роденденски) торти 11 Јан 2012 14:27 #174672

 • anence
 • Вози мотор
 • junior
 • Заедно сме посилни :)
 • Теми: 543
[attachment:1]C:\fakepath\kalina 2 rodenden 016.JPG[/attachment]
ovaa e nasata za 2 rodenden ja naracav od Ve miks i prezadovolna sum
ama ocigledno neznam kako da ja ataciram sramota za mene
Последна промена: 11 Јан 2012 14:30 Од anence.

Ре: Детски (роденденски) торти 11 Јан 2012 14:41 #174678

 • Zoja
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Теми: 1284
Јас сум заборавила да ја ставам нашата од вториот роденеден.
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Bubbi, Nebo, vodolija, Fairy, Cize, bart, forumce

Ре: Детски (роденденски) торти 11 Јан 2012 22:24 #174745

 • aleane
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 106
za 2 rodenden od sinko prvata moja napravena torta bese prevkusna kinder torta
Атачменти:
 • Атачмент Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
mozda e glupo slaviti vreme sto prolazxi,ali je lepo radovati se novom sto dolazi...
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mamaAnita, Nebo, bart

Ре: Детски (роденденски) торти 16 Јан 2012 10:53 #175235

 • Bubbi
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1648
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Majsi, mama, Marge, Nebo, Goddess^, sole, Синоличка, Tara, Cize, Roze, Mami Anje, bart, forumce, Cuvce

Ре: Детски (роденденски) торти 30 Јан 2012 23:33 #177421

 • Strumfetka
 • Вози мотор
 • toddler
 • t.nade
 • Теми: 467
zdravo drustvo se blizi rodendenot na strumfetkata moja, mi treba pomos, dali znaete kade moze da mi napravat torta snegulka?

Ре: Детски (роденденски) торти 31 Јан 2012 10:18 #177449

 • Bubbi
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1648
Па Штрумфетка незнам каква снегулка сакаш, ама секоја подобра слаткара може да ти направи. Јас лично сум многу задоволна од Канела прима, а по некои слики низ форумов оддамна и се спремам на Романса да ја пробам бидејќи имам јадено колачиња од таму и сум запрепастерна од вкусот и изгледот.

Ре: Детски (роденденски) торти 31 Јан 2012 10:48 #177452

 • milicka
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 265
ima do sega nekoj naracano torta od Grozdanka Novaceva od Veles? na sliki i se preubavi...?

Ре: Детски (роденденски) торти 31 Јан 2012 12:55 #177462

 • Zvezdicka
 • Вози мотор
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1187
Jas ovaa godina ke pravam sama torta !!!
Lena ja saka Mini Maus pa ke izmislam kako ke ja napravam. No mi treba nekoja interesna varijata za samata torta, nekoja bogata ubava krema po moznost so banani
Ke bide pravoagolna i golema za da mozam celata mini maus da ja nacrtam gore sakam biskvitot da e cokoladen a kremata bela pa nekoja ideja ne bi dosla loso

@milicka, tortite na Grozdana ne se nisto psoebno - margarin so margarin! Jas naracav od nea torta za rodendenot na tatko mi i se razocarav! Od nadvor izgledase sovrseno ama vo denesno vreme so fondan se pravi se a i tortata ne e samo za gledanje tuku i za papanje
Последна промена: 31 Јан 2012 12:56 Од Zvezdicka.
Следниве корисници изразија благодарност: milicka

Ре: Детски (роденденски) торти 31 Јан 2012 14:07 #177475

 • bubamara
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
Milicka,
Јас не би се согласила со Ѕвездичка за вкусот на тортите од Грозданка..имам до сега пробано во два наврати и тортите беа перфекција на вкус, за изглед све е јасно. Зависи вајда од тоа што ќе си порачаш, не ги прави сите со иста рецепта, нормално.

Ре: Детски (роденденски) торти 31 Јан 2012 14:19 #177479

 • Marge
 • Вози мотор
 • Супер модератор
 • Теми: 3012
Еве ја тортата на Ана за вториот роденден. Многу ја сака Фифи, па затоа изборот падна да биде со неа. Ја земавме од од Канела прима вид дипломатик. (сликава е после дување на свеќичката, па затоа е малку „раскомадана„ тортата )


Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш. Uploaded with ImageShack.us][/url]
Последна промена: 31 Јан 2012 14:23 Од Marge.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, bubamara, Bubbi, Frenky, lavce, Nebo, vodolija, Fairy, Tara, Mami Anje, bart, forumce

Ре: Детски (роденденски) торти 31 Јан 2012 14:22 #177480

 • Mama Sani
 • Вози мотор
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
На Грозданка тортите се навистина перфекција на око, но јас исто сум слушнала дека на вкус не се нешто нарочито, односно дека не става квалитетени состојки. Ме интересира дали ги доставува до Скопје?

Ре: Детски (роденденски) торти 31 Јан 2012 14:37 #177485

 • Zvezdicka
 • Вози мотор
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1187
bubamarke normalno deka ne se site po ista receptura, nie poracvme torta so krema od lesnici i edinstveno sto se vkusuvase bese margarinot vo kremata i teksturata deka ima nesto orasasto vnatre. Iskreno za cenata koja ja plativme a ne bese mala ocekuvav barem nesto priblizno na zito luks!

Ре: Детски (роденденски) торти 02 Фев 2012 11:05 #177756

 • None-bt
 • Вози мотор
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1374
Eve ja i nasata torta od vcerasniot 2 rodenden.
po vkus bese kinder i bese mnogu ubava, i za jadenje i za gledanje

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, bubamara, Bubbi, mama, Marge, Frenky, lavce, Goddess^, vodolija, Fairy, Tara, Cize, Mami Anje, bart, forumce

Ре: Детски (роденденски) торти 04 Фев 2012 09:22 #178197

 • Goddess^
 • Вози мотор
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
Еве ја првата торта на Линка, тато тајно ја одбра, никој појма немавме што ќе биде

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
Последна промена: 04 Фев 2012 09:22 Од Goddess^.
Следниве корисници изразија благодарност: ZZ, Mama Ane, Annabel Lee, bubamara, anusska, Bubbi, mama, lavce, None-bt, Nebo, vodolija, Fairy, Aneta, Kuklicka, Зока, Hermiona, Helix, Cize, Mami Anje, bart, Cuvce

Ре: Детски (роденденски) торти 17 Фев 2012 11:17 #181181

 • ZZ
 • Вози мотор
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
Upravo sam zavrsila torte mojoj mezimici za rodjendan..ona je izrazila zelju da joj ih ja napravim, pa kako ispadnu..kaze da joj nisu ukusne one sto druge tete prave..

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Smesak male slavljenice govori da je zadovoljna..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Tessi, bubamara, mamaAnita, anusska, Bubbi, mama, Marge, lavce, Nebo, Nataly, Goddess^, mamicka, vodolija, sole, Fairy, vetmedvesna, Зока, Cize, butterfly87, bart, Meyo, eleonora
Модератори: mamicka, Molly
Страницата беше креирана за: 1.01 секунди
Банер
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.