Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Болки во бубрези
(1 посетител/и) (1) Гостин
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Болки во бубрези

Болки во бубрези 28 Дек 2009 07:10 #6875

 • Nin
 • Вози мотор
 • new born
 • Majka!!!!
 • Теми: 172
Како го откривте, какви беа симптомите и терапиите и се надевам сте избегнале непријатности кои може да ги предизвика каменот. Пишете за вашите искуства и `борби` и помогнете им на оние со неразјаснети прашања.
Последна промена: 28 Дек 2009 07:11 Од Nin.

Болки во бубрези 28 Дек 2009 10:39 #6939

 • janaxxxx
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 339
Mm ednas od ic nisto go zabole stomak i toa jaka bolka so povraknje na lekar otide i mu kazaa, a svekrvami taka si povrakala samo i si mislela od jadene i e taka ednas dobila isto jak napad i se ispostavi kamen vo zolcka, pred 2 nedeli se operirase i kamenot e golem kako najgolemiot orev cudo nevideno! Mislam i deka cestoto povrakanje e najcest simptom!

Болки во бубрези 29 Дек 2009 21:59 #7852

 • Sun_shine
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 12
sum imala samo malce pesok vo bubrezi..taka mi kazaa ovie nasive ''doktori''. Imav bolki nisko vo stomak duri na sred ulica do zemja se vitkav, mi se gadese od se i sesto, mokrav na sekoi 2 minuti i niso samo uvin caj e ajde de sea?

Болки во бубрези 30 Дек 2009 01:53 #8009

 • biljann
 • Вози мотор
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 842
Најдобро е да се направи едно ехо за да се провери што како.Знам дека напад и на бубрези и на жолчка боли навистина многу човек да се витка од болка.впрочем одтука произлегол и терминот жолчни расправии што значи нели големи тешки расправии а такви се и болките.за камен и песок во бубрези треба да се пие многу течности особено увин чај и постои можност тие камчиња да се изфрлат а за камен во жолчка нема друго решение освен да се отстрани жолчката или евентуално некоја алтернативна медицина за намалување на камењата но тоа не е трајно решение бидејќи тие повторно ќе се создадат.мислам дека некаде читав дека 1/3 од жените во текот на животот ќе добијат камчиња во жолчка.сепак не е толку страшно се живее и со нив но треба многу да се внимава на исхраната да се избегнува зачинета храна, газирано...
исто знам дека постои и некој чај мислам дека Зодекс се викаше кој што помагал за ублажување на болките предизвикани и од камен на бубрег и од камен на жолчка

Болки во бубрези 01 Јан 2010 21:38 #9125

jas sum oterirana pred dve godini od kamen vo zolcka.mene za vreme na bremenosta mi se sozdale i posle poragajot pravev napraviv laserska operacija.imav mnogu jaki bolki i sekoja vecer bev na dezuren.toa se uzasni bolki prosledeni so povrakanje.

Болки во бубрези 03 Јан 2010 17:23 #9416

 • TIFANI
 • Вози мотор
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
Татко ми има мали каменчинја во бубрезите,понекогаш има појаки понекогаш послаби болки.
Пие еден лек со лимони и таблети.
Доколку некој има искуство,секоја информација ке ни биде добредојдена
You make me happy

Болки во бубрези 03 Јан 2010 19:10 #9442

 • babysara
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 86
majka mi kupuvase crna trupka od pazar ja dlabese malku vo sredinata stavase malku med vnatre ija ostavase preku nok da pusti soki toa se pie na gladno. Se dodeka trupkata ne se isusi pa se kupuva nova. probajte ako imate maka, pa vidite. Sekoe dobro pozdrav

Болки во бубрези 03 Јан 2010 19:31 #9446

 • TIFANI
 • Вози мотор
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
Бабусара искрено незнам што е тоа црна трупка првпат слушам.Моите може знаат.Точно ли така се вика ? Што е тоа некој вид на тиква или ?
You make me happy

Болки во бубрези 04 Јан 2010 01:48 #9570

 • babysara
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 86
da taka se vika crna trupka kolku edna raka se, crni a vnatre e bela , lici na cveklotosamosto e crno, go ima na bunjakovecpazarceto gledam stalno.

Болки во бубрези 04 Јан 2010 02:27 #9582

 • Freya
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 38
Јас имав камен во бубрег, премногу боли, добивав напади на секои 3 месеци и примав инјекции оти со апчиња не ми минеше. Пробав многу бабини лекови, но само со еден лек го исфрлив каменот а без да осетам.
Еве го лекот: Се мелат 1 килограм лимони со лушпа на машинка за мелење месо и во нив се става едена тегла мед. Се меша убаво и се става во тегли. Излегуват околу три тегли.Се јаде секое утро на гладен стомах по 2 лажици.
ЕЛИСАВЕТА - 8 години
ИВАНА - 4 години

Болки во бубрези 05 Јан 2010 17:29 #10373

 • Nin
 • Вози мотор
 • new born
 • Majka!!!!
 • Теми: 172
tanja_simon напишал/а:
jas sum operirana pred dve godini od kamen vo zolcka.mene za vreme na bremenosta mi se sozdale i posle poragajot pravev napraviv laserska operacija.imav mnogu jaki bolki i sekoja vecer bev na dezuren.toa se uzasni bolki prosledeni so povrakanje.


Mene mi otkrija kamence vo zholcka, mnogu malo, no tokmu toa go pravi opasno, sekoj moment moze da se zaglavi vo kanalot i da go osteti pankreasot. Doktorot mi veli itno da ja vadam zholckata, so laparoskop, brzo i ednostavno. Malku e cudno shto nemam nikakvi bolki ili maki, a sega odednas da se operiram. Pa zdravje, narednata nedela na operaciona masa.
Последна промена: 05 Јан 2010 21:06 Од Big Sister. Причина: лични прашања по ПП

Болки во бубрези 08 Јан 2010 19:04 #11677

 • beti.liz
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 30
dali nekoj cul za nekoja zena sto pravela lek za topenje na kamen vo zolcka od selo Rusinovo mislam deka bese Prilepsko.Mnogu bilo gorclivo i grozn no efikasno.Ako nekoj cul ili znae tocno kade e nekoj sto e od toj kraj neka kaze za majka mi mi treba,zata sto nemoze da se operira pa da probame so ova
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Болки во бубрези 08 Јан 2010 19:09 #11679

 • SandraА.
 • Вози мотор
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 501
I majka mi se ima operirano pred nekoja godina od kamen na zolcka. Ne e nisto strasno, no ako ne se operira moze da bide. Ona dobro si pomina, samo sega ne smee da kreva nisto mnogu sto e tesko.
A, za kamen vo bubreg samo od zborenje znam deka e mnogu bolno od tie napadi. Mojata starosvatica imase strasni bolki, ama pomina so Aloe samo. I sega e dobra.

Болки во бубрези 08 Јан 2010 19:11 #11681

 • saligrem
 • Вози мотор
 • teenager
 • Теми: 993
za kameno vo bubrezite pomaga Eguisetum arvense taka se vika latinskoto ime. Isto pomaga pri problemi na mocnite patista Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Атачменти:
 • Атачмент Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Болки во бубрези 08 Јан 2010 19:27 #11694

 • SandraА.
 • Вози мотор
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 501
saligrem напишал/а:
za kameno vo bubrezite pomaga Eguisetum arvense taka se vika latinskoto ime. Isto pomaga pri problemi na mocnite patista Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.


A, ova go pijat samo onie sto imaat ili i preventivno, za procistuvanje se koristi? Na prirodna baza e?
Jas za mocnite kanali najcesto pijam ili jadam Brusnica.
 • Страна:
 • 1
 • 2
Модератори: Molly
Страницата беше креирана за: 0.61 секунди
Банер
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.