Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Инфицирани уши од обетчиња
(1 посетител/и) (1) Гостин
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Инфицирани уши од обетчиња

Ре: Инфицирани уши од обетчиња 28 Јан 2012 02:10 #177068

anence напиша:
Gi cistev barem na toa vnimavam, i usinjata se pozadi skolkite ranicki 2, a obetka smeniv na ednoto?
Sega veke ne nosi i gi izvadivme


Sega te razbrav. Mislev na dupcinjata na usite, a ne pozadi. Ne veruvam deka e od obetki, ama premackuvanje so kantarion ke pomogne definitivno. Ednas na moevo koga bese pomalo mu se pojavija, kako zaseci (vospaleni i crveni) kade resickata se spojuva so glavata. Ne ni znam od sto i se pojavi, ama i pomina vednas i ne i se povtori nikogas.

Ре: Кога да се дупнат ушињата? 19 Авг 2013 13:56 #242985

 • Cinnamon
 • Вози мотор
 • Администратор
 • was and still is Emilija
 • Теми: 2532
Jana gi dupna usinjata pred 3 godini. Mnogu brzo i se inficirase ednoto dupce od kosata (kosata i se zapletka mnogu na obetkata) i moravme da gi izvadime obetcinjata. Po skoro celi 3 godini ednoto dupce ne bese zarasnato a drugoto bese so tenka membrana pozadi. Stavivme pak obetki no ednoto uvce pak raboti celo vreme. Ne se sekavam dali e istoto uvce od prethodno. Cistime, mackame kremi i pak raboti. Da ne sakase tolku mnogu da ima obetki ke gi izvadime, no pusta zelba...

Edno ovreme mi tekna da ne i reagira uvceto na zlatnite obetki pa eve od denes ke probame so srebreni
Jana 04.04.2004 Petar 17.04.2007 Ivan 25.08.2009

Ре: Кога да се дупнат ушињата? 21 Авг 2013 00:29 #243024

 • Big Sister
 • Вози мотор
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7275
не би требало да реагира на златните. дупчето не е добро отворено и зараснато внатре. најдобро е - и испробано - пред да ставите обетки да го натопите делот кој влегува во увото, во малку ракија, домашна. и на два три дена да ја повторите постапката, а секој ден да ја вртите или размрдувате обетката. ако има внатре гној треба по некое време да излезе. и тогаш ќе почне да заздравува увцето и нема да има повеќе проблем.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„
Никола

Ре: Кога да се дупнат ушињата? 21 Авг 2013 06:46 #243025

 • Cinnamon
 • Вози мотор
 • Администратор
 • was and still is Emilija
 • Теми: 2532
Obetkite gi vadevme sekoj den, dezinficiranje na usi i obetki sekoj den pa pak istoto. Ke gi izvadese 2 dena, ke se smiri no so obetka nikako ne se smiruvase uvoto. Veke 3-ti den gi nosi srebrenite i e mnogu podobro.

Se pocna otkako ednas posilno ja potegna obetkata, najverojatno se razrani nesto vnatre vo dupceto.

Kako i da e, mnogu e podobro. Sega za sega ke se drzime do srebrenive obetki. Iako najverojatno ne e do obetkite, ovie mi se polesni za vadenje i cistenje
Jana 04.04.2004 Petar 17.04.2007 Ivan 25.08.2009

Ре: Инфицирани уши од обетчиња 22 Авг 2013 00:10 #243068

 • Frogy
 • Присутен
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1583
и јас не керка ми и ги извадив обетчињата точно на 2 години,после 1 година носење.Едно утро се пожали на болка во ушите ,кога ке ја видамм жар црвени,воспалени,собрано бело околу нив,едвај и ги извадов,ептен ја боелеше и веке не и ги ставив,а баш ми беше убава со обетчиња.Никако да соберам да и ги ставам пак,мислам дека не и се зараснати дупчињата......
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....

Ре: Инфицирани уши од обетчиња 23 Авг 2013 07:34 #243102

 • Cinnamon
 • Вози мотор
 • Администратор
 • was and still is Emilija
 • Теми: 2532
Sabajle bas pak gi cistevme obetkite i se e dobro Nema traga od infekcija.
Jana 04.04.2004 Petar 17.04.2007 Ivan 25.08.2009
 • Страна:
 • 1
 • 2
Модератори: bubamara, Zoja
Страницата беше креирана за: 1.03 секунди
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.