Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Болки во рана бременост
(1 посетител/и) (1) Гостин

ТЕМА: Болки во рана бременост

Болки во рана бременост 18 Окт 2010 06:00 #62410

 • Zile
 • Вози мотор
 • Администратор
 • Теми: 6
prijatelki aj eden muabet na tema mali bolki vo prvoto tromesecje vo stomakot, jas sum peta nedela i odvreme na vreme mi se javuvaat kako mali bolki vo stomakot t.e vo predelot na jajnicite, malku panika neznam dali e normalno ama deka prva bremenost pa na se reagiram i celo vreme si go skeniram teloto
Последна промена: 18 Окт 2010 06:25 Од Cinnamon.

Ре: Болки во рана бременост 18 Окт 2010 06:51 #62427

 • Anini
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 88
Јас имав болка како да ќе добијам и тоа првите три месеци. Сега не цело време, од време на време. Мислам дека не треба да се паничиш, кај некои се јавуваат кај некои не.
Следниве корисници изразија благодарност: Zile

Ре: Болки во рана бременост 18 Окт 2010 10:55 #62459

Нема да претерам ако кажам дека добар дел од бременоста имав слаби болки во долниот дел од стомакот, особено првите 3-4 месеци.
Болките беа ниско долу, и беа слаби, како слаби менструални болки 2 дена пред добивање. Во секој случај нормално дека се паничев и барав лекарско мислење, па ми препишаа Progesteron таблети, па Utrogestan вагиналети и т.н.

Можеби не е страшно, но мој совет: задолжително консултирај си го гинекологот. И одмарај повеќе,....и мисли само на убави нешта
Сончулката 2009
Шармерот 2012
Следниве корисници изразија благодарност: Zile

Ре: Болки во рана бременост 18 Окт 2010 17:03 #62495

 • saligrem
 • Вози мотор
 • teenager
 • Теми: 993
Bolkite se normalni dokolku ne se jaki. Matkata se siri i poradi toa se javuvaat tie bolki
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Ре: Болки во рана бременост 08 Ное 2010 03:03 #69753

 • Slavica
 • Вози мотор
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1728
kraj na 4 mesec sum i uste gi imam tie bolki kako pred da dobijam

Ре: Болки во рана бременост 21 Ное 2010 02:43 #75112

 • Beluvce
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 83
jas sum kraj na 5-ta nedela i do vreme na vreme gi cuvstvuvam tie bolki nekogas mnogu slabi nekogas pojaki no ne neizdrzlivi ili mnogu jaki...no mislam do kaj 3-4 mesec se javuvaa takvi bolki...ili???

Ре: Болки во рана бременост 21 Ное 2010 06:52 #75167

 • Kinky
 • Вози мотор
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
Се' додека матката се шири, значи цели 9 месеци е нормално да се осеќаат, кај некоја трудница повеќе, кај некоја помалку
Mother is god in the eyes of a child.

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

"I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
Следниве корисници изразија благодарност: zbajnov

Ре: Болки во рана бременост 21 Ное 2010 22:29 #75270

 • Beluvce
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 83
Kinky fala za odgovorot mene mi e prva bremenost i sekoj simptom mi e cuden i ne znam kje e vo red koj ne
mene me boli odvreme na vreme kaj papokot, pa podolu, pa lev jajnik pa desen jajnik najizmenicno no ne jaki bolki fala Bogu:aleluja:

Ре: Болки во рана бременост 23 Ное 2010 21:15 #76242

 • Nate21
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 6
И јас имав болки првите 3 месеци поначесто, сега сум веќе 5,5 и одвреме на време имам болки во јајниците или во бешиката, но мислам дека не е страшно баш поради тоа што мислам дека матката си ја врши својата работа , а и самиот организам. Сега мора повеќе да растеме , а со тоа и промените мора да се чувствуваат на некој начин. Или бешиката, или јајниците, или самиот стомак ти се чини како да ти се дуе, како и да е мислам дека се тоа е нормално, ако не е проследено со неиздржливи болки.

bolki vo ranata bremenost 25 Ное 2010 04:26 #77106

 • TANJIC
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 2
majki edno prasanje za vas..dali se normalni napadi od bolki vo dolniot del od stomakot vo rana bremenost?bolkite se nekogas poslabi a nekogas pojaki da nekazam dosta jaki.dali ima potreba od zagrizenost?

Ре: Болки во рана бременост 25 Ное 2010 05:26 #77126

 • Loli84
jas sum 6 ta nedela do pred nekoj den imav bolki od vrme na vreme no ne prenohu jaki, a eve veke 2 dena nema ic bolka

Ре: Болки во рана бременост 25 Ное 2010 07:29 #77177

 • skorpija
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 25
eve i jas sum vo mnogu rana bremenost no imam bolki vo dolniot del od stomakot i vo polovinata,i ne se slabi tuku se pojaki.Doktorot me gledase na eho i mi rece deka nema nisto,no eve bolkive prodolzuvaat i se se pojaki.Samo Gospod neka me cuva i mene i moeto malecko,zosto jas se vadam od pamet

Ре: Болки во рана бременост 25 Ное 2010 07:35 #77183

 • Mama Ane
 • Вози мотор
 • Супер модератор
 • Теми: 4952
Normalni se tie bolki, kaj nekogo se poizrazeni i traat cela bremenost a kaj nekogo ne, se podgotvuva teloto za novata sostojba, se siri matkata, se pravi mesto za gravceto.
Srekno devojki
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006

Ре: Болки во рана бременост 25 Ное 2010 07:38 #77187

 • Kinky
 • Вози мотор
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
Скорпија, ти си различен случај, не се споредувај со другите трудници.
Исприми еден тон хормони, јајниците турбо ти работат, плус имаш многу заостанати фоликули кои не биле доволно зрели за да ги пунктираат па тие после аспирацијата продолжуваат да растат и го "дуваат" стомакот. Во нормалното време кога би требало да добиеш тие би си истекле заедно со менструалната крв. А сега нема каде да одат, треба малку време за да колабираат и организмот спонтано да ги апсорбира.
Болките во стомакот налик на менструални се инаку сосема нормални во текот на целата бременост заради ширењето на матката.
Mother is god in the eyes of a child.

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

"I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
Следниве корисници изразија благодарност: skorpija

Ре: Болки во рана бременост 05 Дек 2010 03:28 #82955

 • skorpija
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 25
Еве сум јас пак,да ви кажам дека два дена ги одлежав во Ремедика ,зошто имав претерано силни болки во кичмата полоината и стомакот,што беа неиздржливи.Се сомневаа дека се од бубрезите,и ми ги направија сите можни испитувања,но се беше во ред,така да најверојатно ми е кичмата.
Модератори: Tessi, bubamara
Страницата беше креирана за: 0.60 секунди
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.