Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Постелнина
(1 посетител/и) (1) Гостин
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Постелнина

Ре: Постелнина 12 Апр 2011 21:41 #129794

 • Molly
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Теми: 2289
Па ако однесеш и кутија колачи да

Се шалам, па да имаше разлика во цените. Јас купував, баш кога од Охис фабриката се префлија кај Кванташки. Нели они беа заедно со Гони-текс, па се скараа и имаа многу ефтини работи. Сега оддамна не сум била, па неможам со сигурност да тврдам

Ре: Постелнина 12 Апр 2011 21:49 #129797

 • kiki
 • Присутен
 • junior
 • Теми: 508
Na fb vidov objava deka ima popust na postelninite na TAC vo GTC,dimenzija 160x220 i kostaat 1200 denari

Ре: Постелнина 13 Апр 2011 21:07 #130098

 • Frenky
 • Вози мотор
 • Васе Султанa
 • Теми: 4099
vasidora напиша:
само што се вратив од линенс и тасму чудно ме погледнаа кога прашав за постелнина дупла од 2000 ден, толку им се единечните. А дуплите на „филинг“ од памучен сатен се 5500 ден.

На тач вчера бев во Ројал хаус и се поскапени, 5000 се.


i jas vcera pominav od linens,nosev nesto na kratenje.se iznenadiv okolu cenata,definitivno se poskapeni.

Ре: Постелнина 13 Апр 2011 21:19 #130101

 • Molly
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Теми: 2289
kiki напиша:
Na fb vidov objava deka ima popust na postelninite na TAC vo GTC,dimenzija 160x220 i kostaat 1200 denari


Ова Кики што го видела на ФБ, денес го видов во Теа модерна(во едно ќоше како мини реклама).

Ре: Постелнина 14 Апр 2011 05:57 #130136

 • Vasidora
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1173
Јас се одлучив! Утре одам да земам од Тач, Oxygen na Freemood, нешто нежно на светло лила (имам 3 темни постелнини од Тач па да смениме малку).

Инаку дефинитивно би препорачала сатенски памук на секого, чувството кога се спие на него е неспоредливо во однос на обичен памук.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Постелнина 14 Апр 2011 06:12 #130147

 • Molly
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Теми: 2289
Anna Molly напиша:

Јас сум луда по убава постелнина, така да на два пати од H&S се изгорев и купив постелнина по 250 евра, е сега фирма/марка не знам(ќе видам од дома, па ќе ви пишам), јас се водев според дезенот и двете сега се за во ѓубре.


Постелнината која што ја купив од H&S е на Issimo/Renforce (турски).

Еве ја едната
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

А другата е на Sisley Casa ама неможам да најдам слика.

И двете се покажаа катстрофа. И јас си бендисав една постелнина во Тач и во петок би требало да ја земам Па ќе кажам како ми се погодила

Ре: Постелнина 14 Апр 2011 20:14 #130298

 • mami29
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 421
Anna Molly напиша:
kiki напиша:
Na fb vidov objava deka ima popust na postelninite na TAC vo GTC,dimenzija 160x220 i kostaat 1200 denari


Ова Кики што го видела на ФБ, денес го видов во Теа модерна(во едно ќоше како мини реклама).


Јас си купив таква постелнина денес од ТАЧ црна со црвени ружи за 1200 ден. Јорганската навлака е 160х220 а долниот чаршав 180х220 и две перници.

Ре: Постелнина 14 Апр 2011 20:22 #130299

 • Mama Ane
 • Вози мотор
 • Супер модератор
 • Теми: 4960
Јас имам неколку постелнини на ТАЧ и презадоволна сум од квалитетот, ни боја изгубија ниту пак се деформираа. И од бенетон имам две, исто важи и за нив, од тие чаршафи фротирски од стружанка за 400 денари ич не сум задоволна, ем потат, ем се прават некои пуфки на нив и лепат влакна.
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Постелнина 14 Апр 2011 20:52 #130311

 • Frenky
 • Вози мотор
 • Васе Султанa
 • Теми: 4099
jas imam isto taka postelnina na tac,beneton,esprit i disney.site se so super kvalitet.porano bea pod edna kapa,sega se isporasturile i pojma nemam koj kakov brend prodava.vidov deka i vo linens imaat postelnini na beneton i disney.

Ре: Постелнина 14 Апр 2011 21:34 #130321

 • Vasidora
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1173
Вечер ке се спие на нова постелнина.


Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Постелнина 15 Апр 2011 00:24 #130353

 • zence
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 435
Vasidora prekrasna e postelinata. kolku pari e i kade ja kupi?
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009

Ре: Постелнина 15 Апр 2011 01:25 #130360

 • Vasidora
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1173
Ja земав од Тач од ГТЦ, и чини 3960 денари. Моментално се суши во м. за сушење и едвај чекам вечер да ја пробаме.
Следниве корисници изразија благодарност: zence

Ре: Постелнина 29 Мај 2011 23:26 #138778

 • Vasidora
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1173
Женски, планирам да и купам на сестра ми за поклон за новата спална Пикет сет со прекривка и постелнина од Тач, па ме интересира дали некоја има вакво нешто и дали се нашло корисно. Се работи за тенка летна прекривка во комплет со долен чаршав и јастучници.

Еве ваква планирам да им земам:

Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Постелнина 30 Мај 2011 02:35 #138793

 • mamatobe
 • Присутен
 • senior
 • Теми: 1437
Vasidora jas imam nesto slicno i sum mnogu zadovolna. Letnata prekrivka ja utepav od koristenje bidejki kaj nas i vo zima vo stanot e toplo, pa ja koristam skoro preku cela godina.
Plus vaka dekorativna moze i samo kako prekrivac za krevet da ja koristi, nemora da se pokrivaat

Inace sarata e preubava. Kolku e?
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Every passing minute is another chance to turn it all around.

Ре: Постелнина 30 Мај 2011 04:22 #138796

 • Vasidora
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1173
Cenata e okolu 3000 plus minus 100-200 den. Mi e strav da ne e pretenka ama ke vidam utre na lice mesto i ke presecam.

Ре: Постелнина 30 Мај 2011 22:59 #138931

 • beti.j
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 45
Kolku se dvizat detskite postelnini vo tac?
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Ре: Постелнина 30 Мај 2011 23:19 #138934

 • Marge
 • Присутен
 • Супер модератор
 • Теми: 3019
Јас гледав детски постелнини пред некое време...Значи, постелнините што ги шијат тука во Мк на гонитекс се околу 1000 денари, додека оние што се на Тач се движат од 2000 денари па нагоре.

Ре: Постелнина 31 Мај 2011 03:23 #138955

 • Elka
 • Вози мотор
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1394
Imam nekolku postelnini na Tac i sum prezadovolna. Sepak posledno nesto sto me iznenadi bese postelninata na Dormeo, ja reklamiraat na sekoe kjose i jas sum skeptik za tolku reklamirani raboti, ama mm mu se javile po tel od Dormeo i devojkata bila tolku ubedliva sto on ja kupil bez da me konsultira.
Kje go utepav ama koga ja donesoa prekrasno se iznenadiv, mnogu e prijatna i udobna za spienje.
Ima carsav, jastucnici i tenok prekrivac.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Последна промена: 31 Мај 2011 03:26 Од Elka.

Ре: Постелнина 31 Мај 2011 04:33 #138963

 • Vasidora
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1173
Бев денес на две места каде има ТАЧ и во никоја од нив го немаше дезенот кој го барав за Пике прекривките. Инаку фина работа испаѓаат за летно време, но ке морам да најдам на друго место.

Ре: Постелнина 31 Мај 2011 16:19 #139016

 • Majsi
 • Вози мотор
 • Администратор
 • Теми: 5118
Ja vcera bev vo TAC, gledav postelina za trtlata. Ama jorganskite navlaki nekoj za 10 nekoj za 20cm pogolemki OK, ama jastucnicite ne mi odgovaraat. Nivnite se 50x70 a na trtlata jastukot e 60x80. Ako ja zbieme ke i bide tvrda. Inaku imaa na nekoj od detskite postelini popusti i se po 1250-1300den.

Barav i dolen carsav so lastik za spalnata 180x200 i site im se 160x200. Mi vika devojkata site carsavi za spalna ni se tie dimenzii, mnogu musterii odbivame vaka ama toa e. A vo kompletite dolnite carsavi im se OK, aj sea
I jastucnici od golemite 80x100 nemaat.
Malku se razocarav iskreno.
trtlata na mamika
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Модератори: mamicka, Molly
Страницата беше креирана за: 1.51 секунди
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.