Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ?
(1 посетител/и) (1) Гостин

ТЕМА: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ?

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 11 Јан 2011 22:14 #100853

 • Molly
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Теми: 2289
lilika напиша:
Znae li nekoj za osvezuvacot na vozduh od dormeo. Dali da go kupuvam ili predlozete nekoj drug od nekoja druga firma


Овде имаш тема Бела техника, прочитај низ темата сигурно има пишувано за освежувачи за воздух.Се надевам ќе најдеш одговор на твоето прашање

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 12 Јан 2011 00:05 #100874

 • sandricka
 • Вози мотор
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 369
Srna напиша:
Nie minatata nedela zemavme antibakteriska navlaka za detsko dusece 60x120, za bebeto, bidejki sepak krevetceto i dusekot gi imam poveke od 3 godini i dva jorgani Eva koi bea na popust. Mnogu sum zadovolna od jorganite, dimenziite im se 140X200, polneti se so priroden materijal, gorniot del e od pamuk, lesni se , antialergiski i antibakteriski, ne potat i gi zemavme za okolu 2500 den. dvata.

Damjana napisa

Jas sum kupuvala poveke pati od Top Shop. Ama navistina se bez oset. Denes okolu 5 mi se javija da mi reklamiraat proizvodi na popust. Stvarno zaboravile deka e nedela od prodolzen vikend, plus 5 saat - taman posle rucek.


I mene ova mi se slucilo, samo vo sabota, inaku isto 17h bese. Im obrnav vnimanie deka navistina e nekulturno, duri i bezobzirno nivnite marketing aktivnosti da gi sproveduvaat vo toa vreme nikogas poveke ne mi se javija za vreme na vikend. Se javuvaat raboten den okolu 19-20h.А јас си ја имам меморирано женската што стално ми се јавуваше од Топ Шоп и тоа не во 5 туку се јавуваше до 3 саат на ручек. И сега си ја знам и стално и исклучувам

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 16 Јан 2011 09:11 #102328

 • mama ana
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 455
Imam kupuvano mnogu proizvodi od top shop
Ab tronik x2,orbitrek,pravosmukalka,sauna,masazer za grb,Ab trainer,i uste nekolku proizvodi koi ne mi teknuvaat vo momemtov no ne sum zadovolna voopsto i prestanav da poracuvam,i pocnaa da mi se javuvaat za promocii popusti bla,bla
mozam samo da kazam deka najzadovolna sum od sokovnikot i relax&tone no dobar e samo za masaza

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 16 Јан 2011 09:16 #102329

 • nate76
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1245
Go imam samo orbitrekot koj e dobar ako sakas da vezbas a inaku moite imaat mnogu proizvodi i ne se bas nesto posebno zadovolni -znam deka nesto imaa poblem so pravosmukalkata na voda koja epten defektna izleze -taka da ako me prasate mene top shop proizvodi
Последна промена: 16 Јан 2011 09:17 Од nate76.

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 16 Јан 2011 15:15 #102352

 • Mama Sani
 • Вози мотор
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
nate76 напиша:
Go imam samo orbitrekot koj e dobar ako sakas da vezbas a inaku moite imaat mnogu proizvodi i ne se bas nesto posebno zadovolni -znam deka nesto imaa poblem so pravosmukalkata na voda koja epten defektna izleze -taka da ako me prasate mene top shop proizvodi


I nie go imavme orbitrekot, ama ne e dovolno samo da go imas, treba i da vezbas
taka da nas ni sluzese kako zakacalka, pa potoa i go podariv na edna moja drugarka.

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 17 Јан 2011 18:23 #102613

 • lilika
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 142
Go kupiv Dormeo fresh i toplo Vi go preporacuvam. Preubav e ))

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 17 Јан 2011 19:07 #102626

 • Зока
 • Вози мотор
 • junior
 • Теми: 622
Јас баш овие денови размислувам за Дормео фреш, заради бебчето. Носето и се затнува многу, а велат дека тоа може да е поради сувиот воздух дома, па ми се чини дека може да биде корисно. Само ефектот ќе биде во една соба, а ние сме преку ден во дневната соба, а навечер во спалната. А многу ми е скапичко две да купувам Не знам, може ќе земам едно за во дневна, зашто и онака парното навечер не работи, па спалната само да ја проветрувам.

Lilika, кажи ми, голема е разликата со и без Дормео фреш? Многу е корисен? И дали знаеш колку време трае?

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 17 Јан 2011 19:13 #102629

 • lilika
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 142
Ima garancija edna godina a kolku trae ke vidime
Jas osekam razlika, ko provetreno e.
Preku den mi e vo dnevna i povremeno ke uklucuvam, a noke vo spalna go nosam i raboti duri da zaspie malata, posle toa go isklucuvam pa sabajle go pustam nakaj 6 uste malkuda poraboti itn itn
Jas sum prezadovolna
Следниве корисници изразија благодарност: Зока

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 17 Јан 2011 19:30 #102639

 • Fairy
 • Вози мотор
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 1876
Jas sum koristela proizvodi na Top Shop ama kaj majka mi , prezadovolna e od se sto zela, a ima dosta.
Pocna so sokovnikot,pa orbitrek, ja ima pravosmukalkata na voda, peglata, sega go zede masazerot, i sledno se topkite za perenje.
Mnogu e zadovolna od site proizvodi

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 22 Јан 2011 04:37 #104431

 • ljubica78
 • Вози мотор
 • junior
 • Теми: 671
Me interesira dali ima nekoj poracano nesto od QELLE sto se alistata od topsop. Mene postojano na e-mail mi idat mejlovi za Quelle i gledam imaat dosta interesni i evtinki parcina obleka ama dosega ama bas od nikoj ne sum slusnala da ima nekoj nesto poracano. Ako ima nekoj nekoe iskustvo ili slusnal od nekoj da ima zemeno nesto od Quelle ve molam pisete.Bas sega ima nekoja akcija "zemi edni i dobij edno gratis".

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 24 Јан 2011 08:44 #105139

 • Molly
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Теми: 2289
Го имам Dry Cooker-от на Топ Шоп, ама не овој новиот керамички, туку тој претходниот. Ме интересира дали има некој и да ми пише ПП како готвите во него.Јас на неколку пати имам правено, ама ниту еднаш ништо не ми се погоди и заврши во канта

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 24 Јан 2011 12:07 #105163

 • Elisaveta
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 48
jas go imam noviot, i iskreno neznam sto da gotvam vo nego
pravev oriz uvavo ispadna , przev meso isto dobro bese, ama neznam dali bese jako uklecen sporetot pa kompircinjta sto gi pravev vcera zagorea, ama nisto ne se lepi za tavata, ama sepak moze da zagori, se sozdava kako kora zdola,izgleda treba na potivko...
kaj i da e ke gi zemam i spider panot
Последна промена: 24 Јан 2011 12:08 Од Elisaveta.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 03 Фев 2011 05:22 #108500

 • Vasidora
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1173
Bube напиша:
Фала Ананда. А ги имаш ли и додатоците за Х2О моп? Јас не гледам ТВ и појма немам што рекламираат, на сајтот ги видов и двата производа.Овој Х2О моп е како повеќе за подови (ама има и додатоци), а Нори Истеам е и за подови,и за пеглање и за чистење. Мене ми треба за чистење и дезинфицирање на подови, прозори, кујната и бањата. Ок е за ова х2о моп?


Бубе го зеде ли Х2О Мопот? Задоволна ли си?

Ананда, читнав дека ти го имаш овој производ? Како иде со него? Ми рекоа дека имал ептен мал сад за вода. Колку временски треба да се истроши водата во садот?

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 03 Фев 2011 06:21 #108502

 • yarre
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1080
Топ-Шоп и маркетингот прави чуда. Над 90% од работите се мнооооогу ефтино набавени кинески глупости, кои се наплаќаат баснословно, и само 2-3 производа вредат нешто.
Една најпроста матетматика е колку од заработените пари одат на рекламирање, а и самите знаете колку чинат тие реклами, па да се и со најголем попуст.
Просурфајте и истите работи ке им најдете реална цена на Alibaba (кинески масовен сајт за продажба на големо)

Го пробав душекот што го препорача Др-Лиде. Дормео е подоле за 15 класи.

Оние ЕкоГение топки, се катастрофа, колегата мој ги врати. Немаат врска.
Последна промена: 03 Фев 2011 06:23 Од yarre.

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 03 Фев 2011 06:51 #108503

 • Mama Sani
 • Вози мотор
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
Nie ja imame samo memory penata i ja stavame vrz nasite postoecki duseci, mnogu sme zadovolni, zaboraviv sto e spondiloza i bolki vo 'rbet. Zemavme i dva jorgani Eva, mnogu se prijatni i lesni, a za bebeskoto krevetce zemavme antibakteriska pamucna navlaka za duseceto, bidejki dusekot go iame veke 4 godini i smetam deka ova e dobra zastita. Za drugite proizvodi ne komentiram, no od nekoi proizvodi na linijata Dormeo mnogu sum zadovolna

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 03 Фев 2011 07:03 #108507

 • Frenky
 • Вози мотор
 • Васе Султанa
 • Теми: 4099
go slusav na tv nasiot poznat alergolog na koj imeto nikako da mu go zapomnam rece deka site ovie proizvodi sto se prodavaat na top shop a se reklamiraat kako anti alergeni se ziva glupost.mislese na navlaki i postelnina.i dodade deka dokolku nekoj saka i ima potreba od vakov tip na proizvodi da bara isklucivo vo prodavnici za medicinski pomagala.normalno ne navede koi tocno.

del od proizvodnata linija na dormeo se sie kaj nas vo goniteks.

jas go imam samo sokovnikot i vredi za sekoja para.drugo nisto nemam zemeno od pricini koi gi navede yare.vo krajna linija se sto prodavaat oni ima po nasive tehno marketi i prodavnici od poznati svetski brendovi pa logicno mi e da kupam nesto na philips ili sony odkolku na top shop.

za dusekot malku falese da go zememe ama se pismanivme zosto dojdovme do zaklucok deka toj tip na dusek e vo najniska kategorija na tie duseci.ne velam deka e los,99% lugje go falat ama koga vekje davam tolku pari kje odam na druga varijanta.
Последна промена: 03 Фев 2011 07:04 Од Frenky.

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 03 Фев 2011 07:08 #108509

 • Mama Sani
 • Вози мотор
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
Ne znam jas sto rekol alergologot, no nas navistina ni se pogodija site raboti sto gi kupivme od linijata Dormeo. Toplo gi preporacuvam ovie nekolku artikli navistina vredat.

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 03 Фев 2011 07:09 #108510

 • kalinche70
 • Вози мотор
 • junior
 • Теми: 581
Antialergenata postelnina e od sosema poinakov materijal odkolku toj vo Topshop(kako da lizga materijalot,kako plastificiran da e-a ne e i bega od nego i voda i vlakna ne se lepat)i chini okolu 210-250 evra edinechna.Ja ima vo medicinbska apteka(da ne stanuvam sega da vidam kako se vika tochno aptekata) pozadi Univerzalna sala,dr mi reche mozebi se poeftini vo Grcija pa planiram da proveram i tamu pred da kupam
Na svetot nema neubavi zeni. Postojat samo zeni koi neznaat deka so malku trud mozat da stanat ubavi! -Dior

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 03 Фев 2011 08:00 #108524

 • Ананда
 • Вози мотор
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
vasidora напиша:
Bube напиша:
Фала Ананда. А ги имаш ли и додатоците за Х2О моп? Јас не гледам ТВ и појма немам што рекламираат, на сајтот ги видов и двата производа.Овој Х2О моп е како повеќе за подови (ама има и додатоци), а Нори Истеам е и за подови,и за пеглање и за чистење. Мене ми треба за чистење и дезинфицирање на подови, прозори, кујната и бањата. Ок е за ова х2о моп?


Бубе го зеде ли Х2О Мопот? Задоволна ли си?

Ананда, читнав дека ти го имаш овој производ? Како иде со него? Ми рекоа дека имал ептен мал сад за вода. Колку временски треба да се истроши водата во садот?
Васидора, дури сега ти го видов постот..Се надевам не доцнам многу со одговорот. Што се однесува до мопот...и јас се мислев околу големината на садот..но се испостави дека потрошувачката на вода е навистина слаба..Искрено, многу сум задоволна од производот. А кога сме веќе кај топшоп производите..мислам дека ќе ги добијам новите патики за слабеење од топ шоп за подарок..за Валентајн Колку е само мм практичен човек. Како и да е, потоа ќе пишам дали ги бива.

Ре: Нарачувате ли производи од Топ-Шоп ? 03 Фев 2011 10:51 #108602

 • Elisaveta
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 48
nie imame eden kup proizvodi od topshop i od site sme zaovolni, dusek, pernici, perfect brownie, dry cooker, topkite, nozevi, spravi za vezbanje.... zadovolnisme od proizvodite, pomalku ili poveke, ne e tocno deka proizvodite se poevtini na drugi mesta, sokovnikot na oficijalnata strana e okolu 4ooo den, so iporaka do makedonija ke te fati okolu 7000 den, isto prasuvav i za bullet express i toa cini mnogu , racunav okolu 9000 den, instylerot e nad 5000 den. imajte predvid na valutata na drzavata i na toa dali proizvodite se novi ili koristeni sto se prodavaat po drugite sajtovi. neznam zosto tolku gi kritikuvata dusecite, nie imame i na spalnata i bebesko, odlicni se, mozebi drugite proizvodi od topshop da se kineski ( denes se e vo kina napraveno), no veruvajte proizvodite od dormeolinijata se preubavi, mozebi postelninite im se malku skapi, nodusecite i penicite, eva jorganitese nesto posebno, vredat za parite, samo da vidite kako se spakuvani, se gleda deka se e toa kvalitetno izraboteno.
a.. ke zaboravev, veke 3 meseci peram so topkite.
Последна промена: 03 Фев 2011 10:53 Од Elisaveta.
Модератори: mamicka, Molly
Страницата беше креирана за: 1.39 секунди
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.