Спа центар само за бебиња

Во Хјустон отворен е спа центар кој е наменет само за бебиња. По цена од 65 долари на час, бебињата можат да уживаат во искуството на лебдење во вода, како и масажа, објави „Дејли Мејл“.

 
Дали може бебето да има рутина?

На новороденчињата и малите бебиња до девет недели возраст не може да им се воспостави распоред. Нивните потреби треба веднаш да се исполнат, а тие самите покажуваат колку спиење им треба, кога се гладни и кога сакаат да бидат стимулирани.

 
Макси фустан за трудници

Макси фустанот треба да е главен во орманот на секоја трудница. Дава доволно место да расте бебето во стомачето и е пријатен за носење во текот на целата бременост.

 
Банер

Пребарување

Калкулатор за бременост

Датум на вашиот последен циклус:
Month:
Date:
Year: